Skip links

Mokiniai stažuotei Maltoje pasirengę

Mokiniai stažuotei Maltoje pasirengę

Rugsėjo mėnesį 22 centro mokiniai buvo atrinkti Erasmus+ programos projekto „Europinė patirtis sėkmingai profesinei ateičiai“ stažuotėms. Projekte dalyvaujantys apdailininkų (statybininkų), virėjų, kelių statybos ir priežiūros bei melioracijos darbuotojų specialybių mokiniai vyks į stažuotes Italijoje, Maltoje ir Portugalijoje. Spalį prasidėjo pasiruošimas, o sausį pasirengimą baigė pirmoji mokinių grupė, vyksianti į Maltą.

2019 m. sausio 15 d. susitikimo metu mokiniams buvo įteikti pasirengimą patvirtinantys pažymėjimai, mat vaikinai per šiuos keletą mėnesių atliko daug įvairių užduočių.  Artėjant stažuotės pradžiai  buvo aptarti visi praktiniai aspektai (kelionė, gyvenimas apartamentuose, darbas, bendravimas su kitakalbiais žmonėmis), aptartos psichologinės problemos, kurios gali kilti užsienyje. Centro direktorius Gražvydas  Juodišius, pats pabuvojęs ne vienoje profesinėje stažuotėje užsienyje, pabrėžė, kaip svarbu, kad mokiniai būtų komanda, padėtų vieni kitiems, semtųsi įvairiapusiškos patirties. Psichologė Rima Klasavičienė patarė, kaip įveikti baimes, kurios gali užplūsti pirmąkart atsidūrus svečioje šalyje, kur ieškoti stiprybės ir paramos. Projektų vadovė Monika Lunskutė pristatė dalyviams darbovietę, gyvenamąją vietą, logistiką, buvo aptartį iškilę klausimai. Tad mokiniai stažuotei pasirengę. Jie išvyks vasario 2 d. ir Maltoje gyvens ir dirbs visą mėnesį.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Vystymo skyriaus vedėja Lilija Zableckienė

Return to top of page