Skip links

Aptarta lytiškumo svarba

Aptarta lytiškumo svarba

 

Sausio 24 dieną Centro mokiniai dalyvavo paskaitoje „Meilė, lytiškumas, gyvybė, šeimos vertė…“  Su mokiniais bendravo  akušerė, šeimotyros specialistė, Vilkaviškio vyskupijos Šeimos centro direktorė Diana Pukelienė.

Paskaitoje buvo kalbama apie žmogaus pasirinkimo laisvę, galimybę kurti ir kreipti savo gyvenimą. Šeimotyros specialistė akcentavo, jog visi privalome elgtis atsakingai – negerti, nerūkyti, nes tokio elgesio pasekmės ilgai lieka žmogaus, ypač merginų kūnuose. Vadovaudamasi savo gyvenimiška patirtimi lektorė su mokiniais kalbėjo apie sveiką savivertę, lyčių skirtumus, aptarė vaikelio vystymąsi.

Lytinis auklėjimas aiškiai išreikia mintį, kad turime atpažinti savo tapatybę, itin svarbu vaikinams puoselėti atsakomybės jausmą, atminti, kad tik pastovūs santykiai padaro žmogų laimingą, – „žmogus ne pirštinė, žmogaus pasimatuoti negalima“. Stebint nuotaikingą filmuką „Apie vyrų ir moterų santykius“ visi pasisėmė teigiamų emocijų, geros nuotaikos bei pamatė esminius vyrų ir moterų elgesio, ir mąstymo skirtumus.

Paskaitą vainikavo meilės tema. Kalbėta apie meilės kalbą –

budus, kuriais išreiškiame ar priimame meilę. Literatūroje rašoma apie penkias meilės kalbas, kurios ir buvo aptartos kartu su mokiniais: vieniems svarbu išgirsti palaikymo žodžius, kitiems užtenka dovanų, rodomo paslaugumo ar švelnaus prisilietimo. Atsisveikindama lektorė visiems išdalino lankstinukus apie penkias meilės kalbas ir paragino šių kalbų nepamiršti. Pagrindinis žmogaus emocinis poreikis yra jaustis mylimam, tad svarbu suprasti meilės kalbą.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė

Return to top of page