Skip links

Ar mes mokomės iš kitų klaidų?

Ar mes mokomės iš kitų klaidų?

Lapkričio 23 dieną Vilkaviškio skyriuje lankėsi Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius. Svečias papasakojo apie ugniagesio profesiją, tarnybą ir kasdienybę. Ne paslaptis, kad gaisrininkai yra ta profesija, kurioje kasdien susiduriama su įtampa, nemaloniais ir dažnai skausmingais reiškiniais. Gaisrininkai gelbėtojai dažnai tampa siaubingų scenų liudininkais ir labai dažnai – jie patys atsiduria pavojaus akivaizdoje.
Gelbėjimo tarnybos viršininkas paminėjo, kad priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai, kuriuose žuvo 103 žmonės. Dėl rūkymo žuvo daugiau žmonių nei ankstesniais metais – 2017 metais dėl neatsargaus rūkymo žuvo 38 gyventojai, 2016 m. dėl šios priežasties žuvo 31 žmogus.
Ugniagesiai, nuolat susiduriantys įvykio vietose su skaudžiais eisimo įvykių padariniais, labai norėtų, kad kelyje vairuotojai galvotų ne tik apie savo, bet ir kitų gyvybes. Ugniagesys gelbėtojas sako, kad prie žūčių keliuose neįmanoma įprasti. Baisių avarijų priežastys: alkoholis, netinkamos padangos, vairavimo kultūros stoka.
Lietuvos priešgaisrinės gelbėjimo ir  kelių policijos tarnybos kreipiasi į visus eismo dalyvius – segėkite atšvaitus, dėvėkite drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, atšvaitas gali išgelbėti jūsų gyvybę.
Į mokinių klausimus viršininkas atsakė labai vyriškai ir konkrečiai. Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, su autonominių dūmų detektorių privalumais.

 

                                                                                                     Projekto koordinatorė Dalė Kygienė

 

Return to top of page