Skip links

Baigėsi Nacionalinei karjeros savaitei skirti renginiai

Baigėsi Nacionalinei karjeros savaitei skirti renginiai
Lapkričio 12-16 dienomis  Paslaugų , Statybos ir mechanikos skyriuose vyko renginys „Nacionalinė karjeros savaitė 2018“. Renginio tikslas – populiarinti Centrą, padėti mokiniams planuoti karjerą, pasirinkti  profesinio mokymo programą.

Per pastarąja savaitę Centre apsilankė 113 mokinių iš 8 Marijampolės regiono mokyklų: Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos, Šakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos,   Kazlų Rūdos sav. Prano Dovydaičio, Marijampolės sav. Padovinio, Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos,  Vilkaviškio r. Alvito mokyklos – daugiafunkcio centro, Vilkaviškio r. Rasos specialiosios mokyklos. Atvykusius mokinius Informacijos centre sutiko karjeros koordinatorė I. Petraškaitė, bibliotekos vedėja V.Žukauskienė, Informacijos centro sektoriaus vadovė Joana Zubrickė.

Svečiai susipažino su profesinio mokymo programomis, su nauja priėmimo tvarka ir LAMA BPO sistema,  stebėjo filmą apie Centro veiklas. Svečiams viskas buvo įdomu: jie klausinėjo, diskutavo.

Atvykusius mokinius po mokymo bazę lydėjo socialinės pedagogės  K. Mickevičienė, E. Rakauskienė, bibliotekos vedėja V. Žukauskienė, muziejaus vadovė J. Barauskaitė. Mokiniai lankėsi mokymo laboratorijose ir kabinetuose, muziejuje. Bendravo su profesijos mokytojais bei mokiniais, patyrinėjo įvairias profesijas ir karjeros galimybes. Svečiams labai patiko virėjo, padavėjo ir barmeno, apdailininko (statybininko) mokymo programų atviros pamokos, kurių metu  jie galėjo „pasimatuoti profesiją“. Mokiniams buvo smalsu ir įdomu ne tik pamatyti, bet ir padiskutuoti apie ateities planus ir įsidarbinimo galimybes baigus vieną ar kitą specialybę. Visiems ieškantiems nuoširdžiai linkiu rasti raktą į klausimą, kuo būti.

Dalis vaikinų domėjosi technika, todėl su kelių statybos ir priežiūros darbuotojo bei melioracijos darbuotojo specialybėmis plačiau susipažino praktinio mokymo sektoriniame centre, kuriame juos sutiko Sektoriaus vadovas Povilas Kairys.

Dėkoju administracijai, profesijos mokytojams, mokiniams ir kitiems darbuotojams, kurie prisidėjo prie „Nacionalinės karjeros savaitės 2018“ organizavimo.

 

                    Irma Petraškaitė, atsakinga už mokinių profesinį informavimą ir karjeros planavimą

 

Return to top of page