Skip links

Centre atidaryta pirmoji miesto „Atviroji bibliotekėlė“

Centre atidaryta pirmoji miesto „Atviroji bibliotekėlė“

Visame pasaulyje  ir Lietuvoje jau kurį laiką aktualizuojama mintis – propaguoti skaitymo pomėgį ir meilę knygai. Ne paslaptis, kad  daugelis jaunų žmonių mažai skaito grožinės literatūros, todėl nuolat ieškoma būdų, kaip juos paskatinti skaityti. Siekdamos mokinius priartinti prie knygos, Marijampolės profesinio rengimo centro mokytojos prieš kelerius metus dalyvavo tarptautiniame projekte „Aktyvus literatūros skaitymas“ ir kartu su kolegomis iš įvairių Europos mokyklų ieškojo inovatyvių skaitymo metodų. Vėliau Centre, tęsiant projekto idėją, buvo suburtas Skaitytojų klubas, kuriame kiekvienais mokslo metais renkasi smalsūs ir žingeidūs mokiniai, norintys save ir pasaulį pažinti, skaitydami ir kalbėdami apie knygas.

 

O štai  2016 m. gruodžio 7 dieną Marijampolės profesinio rengimo centre įvyko „Atvirosios bibliotekėlės“ atidarymas ir bendruomenei buvo pristatyta  dalinimosi knygomis idėja. Tai nėra nauja iniciatyva pasaulyje, bet naujovė mūsų mieste – Marijampolėje. Pirmasis savadarbę knygų mainų bibliotekėlę 2009 metais prie savo namų pastatė amerikietis Todd Bol. Vėliau šią idėją perėmė daug aktyvių žmonių, o mažosios bibliotekėlės projektas įgavo pavadinimą: Little Free Library. Tai bendruomeniška  iniciatyva, kurios principas: „Paimk knygą. Grąžink knygą“. Pagrindinis iniciatyvos  atributas –  įrengti  „nameliai“ su knygomis, kurias galima laisvai pasiimti ir skaityti. Šiuo metu pasaulyje yra apie 50 tūkstančių knygų namelių, kuriems organizacija yra suteikusi oficialius numerius. Marijampolės profesinio rengimo centras taip pat užregistravo savo bibliotekėlę pasauliniame organizacijos tinkle, todėl ji bus pažymėta  oficialiu numeriu ir bibliotekėlę bus galima rasti specialiame „Little free library“ sukurtame žemėlapyje.

Kaip sakoma, idėjos sklando ore, kol jos neįgyvendinamos. Kad atsirastų „Atvira bibliotekėlė“ Centre,  dirbo visa   bendruomenės komanda. Smagu, kad mokytojų iniciatyvą palaikė Centro direktorius Vidas Juozas Šalaševičius, Gimnazijos skyriaus vedėja Asta Kulvinskienė. Dailų knygų namelį pagamino Stalių mokymo programos III kurso STg14-1 gr. mokiniai, padedami profesijos mokytojo Valdo Naujalio, stovą  sumeistravo – profesijos mokytojo Algirdo Gucaičio  mokiniai.

Atidarymo šventėje  savo mintimis apie knygų skaitymą ir malonumą jomis dalintis  kalbėjo  „Skaitytojų klubo“ nariai, jie visus supažindino su bibliotekėlės naudojimosi taisyklėmis. Džiugu, kad daugelis Centro bendruomenės narių sveikino šią iniciatyvą ir sutiko pasidalinti savo namuose esančiomis knygomis.

Tikimės, kad ši graži iniciatyva visus paskatins dažniau atsiversti knygą ir pasinerti į literatūros pasaulį. O dalijimasis knygomis stiprins bendruomeniškumo jausmą, skatins kūrybiškumą, įgūdžių ir žinių mainus tarp  mokytojų, mokinių ir  kolegų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Schroeder

Return to top of page