Skip links

Centre minėjome Judėjimo sveikatos labui dieną

Centre minėjome Judėjimo sveikatos labui dieną

Gegužės 10-ąją visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Nuo 2002 metų minėjimai vyksta daugelyje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais  skatinti  fizinį aktyvumą kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonę, nes daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių šios ligos jau pasiekė epidemijos lygį. O pagrindinė ligų priežastis –  nuolat  mažėjantis  fizinis aktyvumas, nesveika ir nesaikinga mityba bei didėjantis antsvoris ir nutukimas.

Tad gegužės 12 dieną nusprendėme pajudėti kitaip. Centre lankėsi Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aušra Ralytė, kuri vedė praktinius fizinio aktyvumo užsiėmimus „Raumenų tempimo, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai“.

KDg 15-1, PBg 15-1, PVg 15-1, SG 15-1, F14-1 grupių mokiniai mokėsi kvėpavimo pratimų, kurie gerina

žmogaus savijautą, padeda susikaupti, atsipalaiduoti. Specialistė pateikė ir sveikos mitybos patarimų sportuojantiems, skatino būti fiziškai aktyviems, rytą pradėti nuo stiklinės šilto vandens su citrina, pusryčius pasirinkti lengvus, kad neapsunkintume virškinimo. Priminė, kad kiekvieno valgiaraštyje būtų gausu įvairių vaisių ir daržovių. O pavasarį ypač naudingi žalieji kokteiliai, pamokė, iš ko juos galima pasigaminti. Daugeliui buvo tikras atradimas toks Aušros patarimas, jog reikia nepamiršti ir žydinčių pienių žiedelių, jų suvalgyti po penketą žydėjimo metu, kad organizmui netrūktų vitaminų ir mineralų.

 

Šis susitikimas priminė, jog labai svarbu nuolat domėtis sveikos gyvensenos principais, juos praktikuoti kasdieniniame gyvenime. Kiekvienas turime pasirinkti tinkantį kasdieninį fizinį krūvį. Bet koks fizinis aktyvumas sukelia šilumos padidėjimą kūne, o šilumos padidėjimas  suteikia mums stiprybės, vikrumo, žvalumo ir sveikatos. Judėjimas mažina stresą, žadina teigiamas emocijas.

Atminkime : „Be judėjimo gyvenimas tik letargo sapnas“. (Ž. Ž. Ruso)

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė

Return to top of page