Skip links

Centre minėjome sausio 13-ąją – laisvės gynėjų dieną

Centre minėjome sausio 13-ąją – laisvės gynėjų dieną

Kodėl reikia kalbėti apie Sausio 13-ąją? Įvykiai tolsta, pasimiršta detalės, išeina liudininkai. Dabartinių mokinių kartai Laisvės gynėjų diena – istorinė atmintina data, kuomet degamos žvakės ir laužai, minimi žuvusieji už Lietuvos laisvę. Laisvė kartai, gimusiai po Nepriklausomybės atkūrimo, atrodo savaime suprantama, bet budėti turime kasdien.

Todėl minėdama Sausio 13-osios įvykius, Centro bendruomenė dalijosi neužmirštuolių žiedais, dalyvavo akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija” ir degė žvakes languose, o Gimnazijos skyriaus mokiniams vyko atmintį ir pagarbą žuvusiems puoselėjanti integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka, kurią vedė mokytojos Jurgita Schroeder ir Edita Sėdaitienė.

Vilkaviškio skyriaus bendruomenė tai pat minėjo sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-osios rytą, pilietinės akcijos metu „Atmintis gyva, nes liudija“, kiekviename lange uždegė žvakutę, o šiandien mokiniai kartu su mokytojais žiūrėjo sausio 13-osios įvykių filmą „Mes dainuosime“. Taip pat mokiniai pildė istorijos mokytojos paruoštą klausimyną.

Peržvelgus jų atsakymus, galime teigti, jog sausio 13-oji mūsų mokiniams reiškia ramybę, laisvę, patriotiškumą, drąsą, gyvenimą ir pan. Jų nuomone, laisvė – tai nepriklausomybė, kai gali laisvai jaustis, laisvai gyventi, laisvai mylėti. Būti laisvam- pats nuostabiausias dalykas. Mūsų linkėjimas Lietuvai: lai čia šviečia saulė, kad mūsų šalis būtų graži, mokėkime patys tapti geresniais, o svarbiausia mylėkime ir būsime mylimi.

Return to top of page