Skip links

Centre svečiai iš Norvegijos

Centre svečiai iš Norvegijos

Balandžio 24 d. mūsų Centre svečiavosi Norvegijos Kvamo savivaldybės Norheimsundo profesinės technikos mokyklos sveikatos priežiūros specialybės mokinės ir mokytojos.
Šiemet švenčiame jubiliejų- šios mokyklos atstovai jau dešimti metai lankosi mūsų Centre. Draugystės pradžia – 2008 metai, kai mūsų Centro mokiniai tarptautinio projekto metu atliko gamybinę praktiką Kvamo savivaldybės įmonėse.
Viešnios susitiko su direktoriaus pavaduotoju infrastruktūrai,  atliekančiu direktoriaus funkcijas R. Vadluga, Paslaugų, Statybos ir mechanikos skyrių vedėju G.Juodišiumi, aptarė draugystės bei bendradarbiavimo perspektyvas. 2016 m. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp mūsų mokyklų, kuri siekia stiprinti ryšius tarp šalių, padeda keistis patirtimi, sprendžiant socialinius, edukacinius bei aplinkos apsaugos klausimus.
Mokinių tarybos nariai, vadovaujami istorijos mokytojos metodininkės E. Sėdaitienės, supažindino viešnias su Marijampole, Centru, visi kartu aplankė gimnazijos klases, pasižiūrėjo, kur ir kaip mokosi kirpėjų  ir floristų specialybės mokiniai. Viešnias mokiniai pakvietė aktyviai veiklai –floristikos kabinete norvegės atliko kūrybinį darbelį, vėliau padedant socialinei pedagogei K. Mickevičienei pynė Lietuvos ir Norvegijos vėliavų spalvų apyrankes, kurias padovanojo viešnioms. Susitikime dalyvavo ir mokiniai, šiemet pabuvojusieji projektinėse stažuotėse Ispanijoje ir Portugalijoje. Jie parodė savo sukurtą videofilmuką apie stažuotę.
Susitikimas buvo įdomus ir nuotaikingas. Mokiniams buvo smagu pabendrauti, patobulinti anglų kalbą, pasikeisti adresais. Mokinės iš Norvegijos po viešnagės Marijampolėje dar aplankys Vilnių.

Vystymo skyriaus vedėja Lilija Zableckienė

Return to top of page