Skip links

Centre svečiai iš užsienio investicijų plėtros agentūros

Centre svečiai iš užsienio investicijų plėtros agentūros

Sausio 29 d. Marijampolės profesinio rengimo centre lankėsi užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros projektų vadovas Aivaras Katinas. Susitikimo metu aptartos Marijampolės profesinio  rengimo centro ir agentūros „Investuok Lietuvoje“  bendradarbiavimo galimybės ruošiant kompetentingus specialistus užsienio kapitalo įmonėms įsikūrusioms  Marijampolės regione.

Aivaras Katinas pastebi, kad Lietuvoje besikuriančioms užsienio kompanijoms reikalingi žmogiškieji ištekliai, susiduriama su specialistų trūkumu, tad šio pirmojo vizito Centre tikslas – susipažinti ir aptarti reikiamų specialistų rengimo galimybes.

Viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“ teikia profesionalias investicijų pritraukimo paslaugas investuotojams ir Lietuvos valstybei, skatina Lietuvos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Įstaiga rūpinasi regionine plėtra ir specializacija, kuri yra labai svarbi Lietuvai ir, be abejo, Marijampolei, kurios Laisvojoje ekonominėje zonoje tarpininkaujant šiai įstaigai įsikūrė danų kapitalo įmonė „Dovista“.

Agentūra bendradarbiauja su šalies aukštosiomis ir profesinėmis mokyklomis, teikia siūlymus dėl mokymo programų turinio ir studijų aktualumo verslo poreikiams. Taip siekiama užtikrinti, kad mokslus baigę jaunuoliai turėtų rinkoje paklausias kompetencijas, o į Lietuvą žengiantys investuotojai čia rastų profesionalius darbuotojus. Kvalifikuotų darbuotojų parengimas bendras profesinių rengimo centrų bei įmonių reikalas, nes ne visada centruose praktinis mokymas  yra pakankamas, tad prisidėti turėtų ir  būsimi darbdaviai, tokių pavyzdžių Marijampolės profesinio rengimo centro veiklos praktikoje jau yra. Ugdykime Lietuvos konkurencingumą pasaulyje drauge. Džiaugiamės besimezgančia partneryste.

Return to top of page