Skip links

Centro komanda – tarptautinio konkurso simpatijų prizininkė

Centro komanda – tarptautinio konkurso simpatijų prizininkė

2019 m. kovo 17 – 23 d. Italijoje, Casargo mieste vyko  6-asis tarptautinis virėjų-padavėjų konkursas  „Sveikata ir nulinės atliekos“. Jame dalyvavo 32 profesinių mokyklų, kolegijų, ruošiančių virėjus ir padavėjus, komandos  iš 18 valstybių – Europos Sąjungos šalių bei Rusijos ir Ukrainos.  Marijampolės profesinio rengimo centrą atstovavo komanda, kurią sudarė keturios padavėjo ir barmeno bei virėjo specialybių mokinės: Ornela Butanavičiūtė, Marija Dulbytė, Kamilė Kazlauskaitė, Sigutė Tulickaitė. Komandą į konkursą lydėjo profesijos mokytojos metodininkės: Eglė Kalinauskienė ir Raimonda Čelkienė bei vystymo skyriaus vedėja Lilija Zableckienė.

Tokio aukšto lygio konkurse marijampolietės dalyvavo pirmą kartą, tad ne tik konkuravo su tiek  daug šalių, bet ir daug bendravo, mokėsi, sėmėsi patirties. Dauguma šalių konkurse Casargo dalyvavo antrą, trečią ar net ketvirtą kartą. Konkurso užduotis buvo pagaminti 24 porcijas šaltų ir karštų patiekalų, desertų bei kokteilių. Konkurso metu buvo vertinami patiekalai, jų sveikumas, kaloringumas, grožis, buvo testuojamas padavėjų pastabumas, reakcija į klientų pageidavimus, iškilusių problemų sprendimus. Su visomis užduotimis mūsų jaunosios virėjos ir padavėjos-barmenės susidorojo puikiai, tad nenuostabu, kad komanda gavo „Geriausių simpatijų prizą“, kurį įteikė pats konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Luigi Gandola Tai jo tėvo garsaus italų  restorano šefo atminimo prizas, skiriamas už visas žmogiškąsias savybes, kurios turi būti gerame profesionale.   Jis pabrėžė, kaip svarbu problemas spręsti su šypsena.

Pagrindinis konkurso prizas iškeliavo į Estiją,  jau turinčią patirties tokiame konkurse. O mes, naujokai prestižiniame konkurse, džiaugiamės, kad sulaukėme didžiulio palaikymo ir simpatijų bei garsinome Lietuvos ir Marijampolės vardą.

Vystymo skyriaus vedėja Lilija Zableckienė

Return to top of page