Skip links

Centro skyriuose minėta Gyvybės diena

Centro skyriuose minėta Gyvybės diena

Balandžio 30 d. Gyvybės diena Lietuvoje minima nuo 1994 metų. Vilkaviškio dekanato šeimos centras ir Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė Vilkaviškio miesto ugdymo įstaigų moksleivius, įvairias organizacijas ir pavienius asmenis į  Gyvybės dienos minėjimą Vilkaviškyje.

Šventinis renginys prasidėjo visų dalyvių eisena nuo Vilkaviškio miesto ligoninės iki Katedros. Eisenos priekyje žygiavo Vilkaviškio miesto moksleivių pučiamasis orkestras ir šokio studijos merginos. Vilkaviškio skyriui atstovavo TVg15V ir 9 klasės mokiniai.

Šv. Mišias Katedroje aukojo Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis. Po Šv. Mišių parapijos salėje vyko koncertas, įžvalgomis apie gyvybę pasidalino Vilkaviškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Linas Blažaitis, Vilkaviškio ligoninės akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriaus vedėja Skirma Švarcienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis, Marijampolės dekanato šeimos centro vadovė Lina Braukylienė, asociacijos „Gyvastis“ atstovai. – Informavo Mantas Kalasauskas, TVg15V gr. mokinys

Kudirkos Naumiesčio skyriuje  balandžio 27 dieną lankėsi Šakių ligoninės gydytojas Vaidotas Balčiūnas.  Jis skaitė paskaitą „Gyvybės stebuklas“, skirtą Gyvybės dienai ir  tarptautinei šeimos  dienai paminėti.

Gydytojas  mokiniams papasakojo apie  naujos gyvybės atsiradimą ir išsaugojimą, parodė filmuką, apie tai, kada ir kaip užsimezga ir vystosi žmogaus  gyvybė.  Jis paaiškino, kodėl reikia paskatinti visuomenę daugiau dėmesio skirti žmogaus gyvybės prasmei ir vertei,  taip pat atkreipė dėmesį į abortų  problemas. Gydytojas V. Balčiūnas pabrėžė, kad žmogaus gyvybė turi būti absoliučiai gerbiama ir saugoma nuo pradėjimo momento.

Mokiniai noriai klausėsi kompetentingo pasakojimo, diskutavo su gydytoju V. Balčiūnu, pateikė savo klausimus ir išklausė išsamių atsakymų. Gauta informacija buvo naudinga ir mokiniams, ir mokytojams.

Kudirkos Naumiesčio skyriaus informacija

Return to top of page