2022 m. spalio 17 – 28 dienomis Marijampolės PRC Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Povilas Urbonas bei Statybos ir mechanikos skyriaus transporto priemonių remontininko profesijos mokytojas Saulius Barkauskas gilino profesines žinias darbo stebėjimo vizite Berlyne, Vokietijoje.

Vizito metu lankėmės realiose darbo vietose – vokiškuose autoservisuose bei naujų automobilių salonuose, susipažinome su praktinio mokymo organizavimu, galimybėmis ir įranga, personalo kvalifikacija, integracija ir struktūra, kaip skatinama mokinių motyvacija ir įtraukiama į mokymąsi. Labiausiai sudomino dualinio mokymo sistema, kurią sudaro dvi dalys: teorinė dalis profesinio mokymo įstaigoje ir praktinė dalis, užimanti didžiąją mokymosi dalį – įmonėje. Tokiu būdu mokiniai įgyja daug reikalingų praktinių įgūdžių, o įmonės gauna kvalifikuotus darbuotojus. Glaudus verslo ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas leidžia patenkinti darbo rinkos poreikius. Jau ne vienerius metus kalbama apie dualinio mokymo sistemą Lietuvos profesinio mokymo(si) kontekste, tačiau praktinis jo įgyvendinimas ‒ vis dar fragmentiškas. Patirtis praplečia akiratį. Tad tiek administracinis, tiek ir pedagoginis personalas turėtų susipažinti su Europos gerosiomis praktikomis taikant šią sistemą. Tai verčia susimąstyti, jog galime mokyti kitaip.

Lankydamiesi motociklų gamykloje, susipažinome ir su naujų motociklų gamybos technologijomis, darbuotojų paruošimo ir integravimo į gamybą pagrindais. Didelį įspūdį paliko ir vizitas senų automobilių restauravimo įmonėse, kuriose stebėjome, kaip atliekami aukščiausios kvalifikacijos darbai, kokiais principais ir metodais naudojamasi, ruošiant automobilius vokiškai techninei apžiūrai.

Keliaujant po didžiulį miestą Berlyną, kuriame daugiau kaip 3,6 milijonų gyventojų, spėjome susipažinti su nuolat ten „verdančiu“ gyvenimu, puikiai išvystyta viešojo transporto infrastruktūra, skirtingomis kultūromis ir jų siūlomomis virtuvėmis. Gyvenimas Berlyno mieste vieniems gali atrodyti ramus, kitiems – beprotiškas ir siautulingas. Viskas priklauso nuo to, kokį miestą jūs pamatysite į jį atvykę pirmą kartą ir į kokį rajoną pateksite. Gyvenimas Berlyno mieste yra tikrai įdomus.

Gyvenant tokiame mieste, teko dar labiau pasimokyti laiko planavimo „subtilybių“, pagilinti anglų kalbos įgūdžius, išmokti keletą vokiškų frazių, komandinio darbo ir vadybinių/organizacinių kompetencijų.

Berlynas yra toks įvairus ir toks skirtingas, kad kiekvienas gali atrasti mėgstamą vietą.

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Povilas Urbonas ir profesijos mokytojas Saulius Barkauskas

Šis straipsnis atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

 „Erasmus+“ programos projektas „Atrask save Europoje“.

/*54745756836*/