Skip links

Dėmesys darbuotojų saugos ir sveikatos mokymui

Dėmesys darbuotojų saugos ir sveikatos mokymui

Balandžio 24-28 dienomis Centre buvo organizuota darbų saugos savaitė, skirta Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai paminėti, kurios metu buvo organizuoti renginiai.

Balandžio 24 d. pirmo kurso mokiniams paskaitą, skirtą šiai dienai paminėti, skaitė VDI Marijampolės teritorinio skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Daiva Bartkuvienė ir UAB „Saugaus darbo garantas“ konsultavimo departamento specialistas Aurelijus Šeštokas. Lektoriai kalbėjo aktualiomis darbuotojų saugos ir sveikatos temomis, pabrėždami jaunimui aktualias sritis, nes daugiausia nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta per pirmus darbo metus.

Balandžio 26 d. apdailininko (statybininko) mokymo programos I ir II kurso mokiniai lankėsi Alytaus profesinio rengimo centro Statybos ir darbų saugos sektoriniame centre, kur susipažino su statybininkams, dirbantiems aukštyje, skirta įranga ir išbandė ją praktiškai.

Balandžio 27 d. Statybos ir mechanikos, Paslaugų, Kudirkos Naumiesčio ir Vilkaviškio skyrių apdailininko (statybininko)  bei kelių statybos ir priežiūros darbuotojo mokymo programos mokiniai ir apdailininko mokymo programoje dirbantys mokytojai lankėsi tarptautinėje statybų ir remonto parodoje „Resta 2017“, kuri vyko Vilniuje Litexpo parodų centre. Parodoje mokiniai ir mokytojai susipažino su naujausiomis statybos darbų technologijomis bei medžiagomis, aplankė ten vykusį apdailininko meistriškumo konkursą ir susipažino su konkurso metu atliekamais darbais. Mokytojai pasidalijo patirtimi su kitų mokyklų mokytojais ir aptarė konkurso metu iškilusias problemas. Kelių statybos ir priežiūros darbuotojo mokymo programos mokiniai domėjosi naujausia kelių statybos ir remonto technika. – Informavo Darbų ir civilinės saugos inžinierė  Audronė Vaitkevičienė

Balandžio 28 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI), minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į darbuotojų saugą ir sveikatą, jau trečius metus kviečia spręsti nacionalinį e. testą. Jis paskelbtas VDI interneto svetainėje www.vdi.lt.Savo žinias pasitikrino Vilkaviškio skyriaus technikos priežiūros verslo darbuotojo (TVg16V) ir virėjo (Vg16V) mokymo programų mokiniai.

Testą sudarė 25 klausimai su galimais 3–4 atsakymų variantais. Testo sprendėjams buvo suteikta galimybė išsispausdinti savo atsakymus su įvertinimų procentais. Geriausiai sekėsi Vg16V grupės mokinei Agnei Vyšniauskaitei ir TVg16V grupės mokiniui Tautvydui Blauzdžiūnui. – Informavo Darbuotojų saugos ir sveikatos vyresnioji mokytoja Dalė Kygienė

Return to top of page