Skip links

Vilkaviškio skyriuje „Diena be tabako”

Vilkaviškio skyriuje „Diena be tabako”

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė nerūkymo diena. Pastaruoju metu kovai su rūkymu imamasi įvairių priemonių: didinamos cigarečių kainos, plečiamos nerūkymo zonos, keičiamas tabako gaminių pakuočių dizainas, vyksta įvairios socialinės kampanijos. Tačiau ne vienerius metus dūmą traukiantiems rūkaliams atsisakyti šio įpročio nelengva. Paradoksalu, bet paklausus paauglį, kodėl jis rūko, dažniausiai išaiškėja, kad jis nori atrodyti nepriklausomas ir vyresnis. O paklausus suaugusį vyrą – paaiškėja, kad jis rūkydamas jaučiasi jaunesnis.
Paminint šią dieną Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje buvo organizuota akcija „Būk madingas – rinkis sveiką gyvenimą”. Jos metu mokiniai, mokytojai ir bendruomenės nariai buvo kviečiami dalyvauti prevenciniame renginyje „Cigaretėms – NE” ir iškeisti cigaretes į obuolius bei ledinukus. Taip pat buvo išleistas stendas „Diena be tabako” apie nikotino žalą.
Lapkričio 16-ąją visi mokyklos mokiniai ir mokytojai rinkosi į salę, kurioje aptarė tolerancijos dienai paminėti skirtas kelias savaites vykdytas veiklas. Tarptautinės tolerancijos dienos istoriją apžvelgė vyresnioji socialinė pedagogė Valė Trečiokienė, projekto ,,Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“ veiklą pristatė projekto koordinatorė Dalė Kygienė. Renginyje dalyvavo Marijampolės apskrities vyriausiojo Vilkaviškio rajono policijos komisariato Vilkaviškio rajono bendruomenės veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Vilija Grybauskienė. Ji skaitė moksleiviams paskaitą ,,Atsakomybė už nepilnamečių padarytus teisės pažeidimus“. Baigdama pranešėja pakvietė mokinius mokytis Jaunųjų policininkų mokyklėlėje, o vėliau tapti jaunaisiais policijos rėmėjais ir jaunaisiais šauliais.

 

Vilkaviškio skyriaus informacija

 

Return to top of page