Skip links

Disleksijos pažinimo savaitė

Disleksijos pažinimo savaitė

Spalio mėn. antroji savaitė (04 – 10 d.) visoje Europoje yra skelbiama DISLEKSIJOS PAŽINIMO SAVAITE, tad Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokiniai su anglų kalbos ir etikos mokytoja Edita Kaminickiene dalyvavo integruotoje etikos ir anglų kalbos pamokoje.

Kiekvienoje mokykloje yra dalis vaikų, kuriems sunku skaityti ir suprasti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytojų ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs, arba atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja išdykaudami.

Integruotos pamokos amokos metu žiūrėjome filmą “Mical” (jis yra anglų kalba), rekomenduoju pažiūrėti. https://www.youtube.com/watch?v=p-Eycme4NFM. Filmas tinkamas žiūrėti per anglų, lietuvių, etikos pamokas ar klasės valandėles.

Vėliau aptarėme su mokiniais filmo esmę, pabandėme suprasti vaiko, turinčio disleksijos sutrikimų, sunkumus ir stiprybes. Svarbu, kad visi suprastų, jog šalia yra ir tokių vaikų, kurie patiria didelius sunkumus skaitydami, tad stengiausi sužadinti vaikų empatiją bei solidarumą.

Na, o nedalyvavusiems pamokoje- klausimas: kodėl disleksijos pažinimo savaitei pasirinkta raudona spalva?

Anglų kalbos vyr.mokytoja Edita Kaminickienė

Return to top of page