Skip links

Edukacinė išvyka

Edukacinė išvyka

Birželio 11 d. Nordplus Adult programos projekto “Iš praeities į ateitį” Nr.NPAD-2018/10027 dalyviai surengė edukacinę išvyką į Buktos mišką. Buktos gamtinis pažintinis takas įrengtas Buktos girininkijoje, Želsvos botaniniame- zoologiniame draustinyje, Žuvinto biosferos rezervato teritorijoje. Vaikščiodami šio miško pažintiniu taku centro mokytojai ir darbuotojai susipažino su vaistiniais augalais, jų vaistinėmis ir maistinėmis savybėmis, panaudojimo būdais. Įdomiausiose tako vietose įrengtos informacinės lentelės, medinė apžvalgos pakyla, nuo kurios dar vaizdžiau atsiveria įspūdingas peizažas. Šis saugomas miškas pilnas išvirtusių ir negyvų medžių, kurie palikti neatsitiktinai – jie labai reikalingi saugomam miškui. Pūvantys medžiai yra prieglobstis ir maistas daugybei įvairių gyvūnų, augalų ir grybų, jie lemia apie trečdalio miško rūšių išlikimą.

Po pažintinio pasivaikščiojimo projekto dalyviai pavėsinėje pasidengė ekologinį vaišių stalą- dalyviai vaišinosi namine duona, grikių koše, užtepėlėmis, apkepais, daržovėmis, dalijosi receptais.

Ši išvyka yra viena pirmųjų veiklų projekte, kurio tikslas domėtis, kaip senovės lietuviai gamino maistą iš pačių paprasčiausių produktų. Projekto dalyviai surinks ir atnaujins receptus, kaip gaminti, išlaikyti šiuos produktus. Projekto metu bus parengta metodinė medžiaga ir sukurta receptų knyga.

 

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Return to top of page