Skip links

Pavasaris – inkilų kėlimo metas

Pavasaris – inkilų kėlimo metas

Kovas – tai mėnuo, kuris žymi gamtos budimą, atgimimą. Po žiemos bunda ne tik gamta, bet ir mes –  lauke nebe susigūžę skubame, o vis dažniau atsigrįžtame į gamtą ir apsižvalgome – juk taip norisi kuo greičiau pajusti pavasarį, prie jo prisiliesti, jam padėti..

Įkvėpti pavasario ėmėmės darbų – kovo 14 dieną Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė  iškėlė 40 inkilų: Marijampolės Jaunimo parke, Vilkaviškio parkelyje Salomėjos Nėries g. bei parke prie Kudirkos Naumiesčio seniūnijos.

Marijampolės profesinio rengimo centras organizavo inkilų kėlimo akciją, skirtą keturiasdešimties paukščių parskridimo dienai paminėti. Akcijos tikslas: pasveikinti bundančią gamtą ir pasitikti grįžtančius paukščius.

Prie Marijampolės skyrių, Marijampolės Jaunimo parke, prisijungė Marijampolės vaikų lopšelio–darželio „Nykštukas“ bendruomenė bei Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos  logistikos bataliono kariai. Sveikinimo žodžius tarė Centro direktorius Gražvydas Juodišius, puoselėti Jaunimo parką ragino Degučių seniūnė Valda Rėklienė, tausoti ir globoti gyvąją gamtą kvietė Marijampolės aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausieji specialistai: Giedrius Tamulis ir Aurimas Vaicekauskas. Kaip išvengti nelaimių kylančių dėl neatsakingos žmogaus veiklos pasakojo Marijampolės priešgaisrinės apsaugos vyriausiasis specialistas Alfonsas Girtas.

Iškėlę inkilus renginio dalyviai vaišinosi šilta arbata ir saldžiais skanėstais.
Akcijos rėmėja: uždaroji akcinė bendrovė „Mantinga“.

Apie inkilų kėlimo akciją Kudirkos Naumiesčio skyriuje
Prie Kudirkos Naumiesčio skyriaus bendruomenės prisijungė svečiai iš Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos – mokiniai, skyriaus mokiniams, padėjo gaminti inkilus.  Inkilų kėlimo akcijoje dalyvavo ir Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algimantas Baubonis. Visus susirinkusius pasveikino Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė. Inkilai buvo iškabinti Kudirkos Naumiestyje Širvintos take.  Po kilnių  darbų visi vaišinosi spurgomis ir gurkšnojo karštą arbatą, džiaugėsi sugrįžusiu pavasariu.

Džiugu, kad svečiai iš Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos nepraleido progos ir susipažino su skyriaus mokymo programomis, domėjosi skyriaus vykdomomis veiklomis, dalyvavo  praktinio profesinio mokymosi pamokose.

Kudirkos Naumiesčio skyriaus informacija

Apie inkilų kėlimo akciją Vilkaviškio skyriuje
Vilkaviškio skyriuje buvo pagaminta ir padovanota 10 jaukių „namelių“ skirtų mažiesiems skrajūnams. Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas pasidžiaugė vykdoma veikla ir taip pat kartu su skyriaus bendruomene iškėlė inkilą parkelyje prie miesto stadiono.

Tai labai graži pavasario šventė, primenanti, kad turime pakelti galvas ir žvalgytis, pamatyti kuo daugiau paukščių. Tai – ne varžybos, tai – atgaiva sielai. Džiaugiamės, jog dalinamės šiuo gerumu jau ne pirmą kartą bei tikimės šią vertybę ir toliau puoselėti.

Biologijos mokytoja Vaida Rudalevičienė

 

Return to top of page