Skip links

Išvyka į Marijampolės “Šaltinio” pagrindinę mokyklą

Išvyka į Marijampolės “Šaltinio” pagrindinę mokyklą

Kovo 20 dieną Marijampolės “Šaltinio” pagrindinėje mokykloje vyko projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ renginys. Renginio tikslas – populiarinti profesinį mokymą, programų pasirinkimą, padėti mokiniams planuoti karjerą, įsitvirtinti darbo rinkoje.

8-10 klasių mokinių susidomėjimo sulaukė susitikimas su Marijampolės profesinio rengimo centro atstovais. Marijampolės skyriaus vedėjas G. Juodišius pristatė Centrą, profesinio mokymo programas, galimybes pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ir darbinę veiklą.

Mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes ir turėjo galimybę plačiau susipažinti su trimis specialybėmis.

Vienoje klasėje  profesijos vyr. mokytoja E. Kalinauskienė  su padavėjo ir barmeno modulinės programos pirmo kurso mokiniais pademonstravo praktinius darbus: kaip papuošti taures, kaip padengti  šventinį Velykų stalą. Mokytoja ne tik papasakojo, bet ir praktiškai įrodė, koks reikalingas ir atsakingas yra šis darbas.

Kitoje klasėje kirpėjo modulinės programos  profesijos mokytoja R. Žilinskienė kartu su antro kurso mokiniais pristatė kirpėjo specialybę. Mokiniai galėjo atskleisti savo praktinius gebėjimus šukuodami Šaltinio mokinius. Buvo daug norinčių save pagražinti.  Dalyviai išsamiai susipažino su kirpėjo programa, galimybėmis tobulėti įvairiuose renginiuose – formuojant žmogaus įvaizdį.

Dar vienoje klasėje profesijos mokytojos A. Krupavičienė ir  R. Sveikataitė-Šnekutė pristatė dvi mokymo programas: kelių statybos ir priežiūros darbuotojo bei apdailininko (statybininko). Mokiniams buvo smalsu ir įdomu,  jie ne tik klausėsi, bet ir  turėjo pateikti atsakymus į parengtus klausimus. Už teisingus atsakymus laukė saldūs prizai  – saldainiai.

Mokytojai ir mokiniai dėkingi visiems Centro atstovams už nuoširdų bendravimą, už suteiktą galimybę mokiniams geriau pažinti profesijų pasaulį, kad galėtų tinkamai planuoti savo karjerą ir ateitį.

 

               Irma Petraškaitė, atsakinga už mokinių profesinį informavimą ir karjeros planavimą

Return to top of page