Skip links

Išvyka į Trakus

Išvyka į Trakus

Vasario 22 dieną Kudirkos Naumiesčio skyriaus socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programos (SD16N) mokiniai  ir grupės auklėtoja Danguolė Stankevičienė lankėsi Trakuose.

Vykdami į Trakus apsilankėme Birštone. Čia užlipome į Birštono piliakalnį, kur kadaise stovėjo medinė Birštono pilis ir buvo vienas iš didžiųjų kunigaikščio Vytauto medžioklės dvarų. Apsilankėme Kurhauze – tai viena iš pirmųjų dietinio maitinimo įstaigų Lietuvoje, o Antrojo pasaulinio karo metu Kurhauzas buvo bene vienintelis pastatas visame Birštone, taip ir nenuniokotas gaisrų. Taip pat užsukome į Geltonąją biuvetę, kur nemokamai atsigėrėme labai sveiko mineralinio vandens. Šis šaltinis buvo atrastas XIXa. antroje pusėje, kurį kurorto savininkas pavadino „Viktorija“, paskui pervardintas „Vytautu“.

Trakuose apsilankėme Trakų Pusiasalio pilyje. Gidė papasakojo apie kunigaikščio Vytauto laikotarpio Lietuvos didikus, jų gyvenimo būdą. Taip pat aplankėme Karaimų gatvę, šioje gatvėje XIV a. pabaigoje buvo apgyvendinti karaimai bei kenesą – karaimų maldos namus, gidas išsamiai papasakojo apie karaimų atvykimą į Lietuvą, jų papročius, tradicijas, religijos savitumą ir apie talentą verslumui. Pasivaikščiojome po apšerkšnijusį Užutrakio dvarą ir pakeliui į namus apsilankėme Angelų kalvoje, kurią sudaro įvairios, beveik 5 metrų aukščio angelų skulptūros, kurios žiemą atrodo įspūdingai.

Vakare pavargę, su gera nuotaika ir pilni įspūdžių grįžome į namus.

SD16N grupės mokinė Irma Brazauskienė

Return to top of page