Skip links

Jurgita Junevičiūtė

Jurgita Junevičiūtė

Esu Jurgita Junevičiūtė, Marijampolės profesinio rengimo centro mokinė. Kaip ir daugelis mokinių rinkausi sau tinkamą, kuo daugiau naujovių galinčią suteikti mokymo įstaigą. Rinktis

Marijampolės profesinio rengimo centrą paskatino jo išskirtinumas dėl galimybės įgyti specialybę bei didelis noras tobulėti, pažinti ir kurti. Pasirinkau virėjo specialybę, nes maisto gaminimas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Tai nėra monotoniškas darbas, o  kupinas naujovių, didelės paklausos. Maisto gaminime galima sukurti labai daug įvairių skonių, man tai tarsi menas. Didelį žinių bagažą suteikė mokytojos, kurios stengėsi savo turimas žinias perteikti ne liepiant skaityti storus vadovėlius, o realiai gaminant ,,meno kūrinius“ virtuvėje. Labai daug naujų ir šiek tiek kitokių teorinių bei praktinių dalykų sužinojau dalyvaudama mainų programoje – stažuotėje Italijoje.

Dalyvavau du kartus – antrame ir trečiame kurse. Tai buvo begalę įspūdžių ir patirties suteikusios kelionės. Dirbau restoranuose, kur teko susipažinti su gyvenimu prie jūros ir jos dovanojamomis gėrybėmis, man tai buvo nauja ir išties netikėta, tai buvo iššūkis, nes Lietuvos virtuvė yra visai kitokia. Stažuotės suteikė man pasitikėjimo savimi, daugiau ryžto. Šios stažuotės paskatino nesustoti  ir nuolat tobulėti, o baigus mokslus būti ir dirbti virėja.

Besimokydama Marijampolės profesinio rengimo centre susidūriau su dideliu mokytojų indėliu ir jų motyvacija į kiekvieną mokinį. Mokytojai skatino mane dalyvauti konkursuose, pažinti daug naujų ir neatrastų dalykų. Padėjo įveikti baimes, įgijau pasitikėjimo savimi. Dėl šios priežasties Marijampolės profesinio rengimo centre visada aktyviai įsitraukiau ir į bendruomenės veiklas, taip pat dalyvavau tarptautinėse programose, vykau į Slovakiją. Visada džiaugiausi naujovėmis, kurių Marijampolės PRC niekada netrūksta.

Esu dėkinga Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenės nariams, kurie prisidėjo prie mano svajonių išsipildymo, didžiulio žinių bagažo įgijimo, kėlė iššūkius ir visuomet tikėjo, kad aš juos galiu įveikti.

Kodėl verta rinktis Marijampolės profesinio rengimo centrą? Čia galima įgyti ne tik pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, čia taip pat galima įgyti savo mėgstamą profesiją, sužinoti apie ją daug subtilybių. Geriausi profesijos mokytojai visada stengiasi, kad mokinys pasisemtų kuo daugiau patirties ir save realizuotų gyvenime,  turėtų aiškius tikslus ir jų siektų.

Return to top of page