Taip vadinosi integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos pamoka, kurią Gimnazijos skyriaus kalbų mokytojos Jurgita Schroeder ir Jolita Vičkačkienė  vedė KRg21-1, KOg22 grupių mokiniams. Europos kalbų diena – rugsėjo 26-ąją  švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms paminėti. 

Europos kalbų  dienos tikslas – ugdyti pasididžiavimą savo gimtąja kalba ir literatūra, skatinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę. Taip pat siekiama parodyti, kodėl daugiakalbystė yra viena  didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kad kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų, mankština protą. Europos Sąjungoje yra 24 oficialiosios  kalbos: airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, olandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų ir vokiečių. Europos kalbų dienai skirtoje pamokoje mokiniai susipažino su faktais apie Europos kalbų paplitimą bei vartojimą. Skambėjo įvairios kalbos,  mokiniai dalyvavo protų mūšyje apie ES bei kalbas, atliko aktyvias komandines užduotis. Vėliau stebėjo trumpą filmuką ir diskutavo, kodėl svarbu mokėti kuo daugiau kalbų. Buvo pritarta minčiai, kad kalbų mokėjimas yra pats geriausias būdas pažinti ir suprasti bet kurios tautos kultūrą, jos papročius ir tradicijas.

Mokytojos Jurgita ir Jolita priminė, kad centro mokiniai ir mokytojai  jau keletą metų aktyviai dalyvauja projekte MEPA, kurio tikslas gilinti žinias apie Europos Sąjungą ir paskatino aktyviai įsijungti į projektinę veiklą Centre.

Integruotos pamokos refleksija parodė, kad įtrauki  mokymosi aplinka ir interaktyvios užduotys išpildė mokinių ir mokytojų lūkesčius.

Jurgita Schroeder lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Jolita Vičkačkienė anglų kalbos mokytoja metodininkė

/*54745756836*/