Skip links

Kaip būti laimingu

Kaip būti laimingu

Judėjomo sveikatos labui dieną paminėjome kartu su mūsų nuolatine bičiule Aušra Ralyte. “Ar norite būti laimingi?“ – taip gegužės 11 dieną Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aušra Ralytė kreipėsi į mokinius,  pasirengusius praktiniam fizinio aktyvumo užsiėmimui  „Raumenų tempimo, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai“. „Laimė yra tada, kai žmogus pagal situaciją moka susikaupti, o, kai reikia –atsipalaiduoti,“ – sakė Aušra. Tad susirinkusius paragino aktyviai dalyvauti treniruotėje.

Užsiėmimų metu žaidėme susikaupimo ir atsipalaidavimo žaidimus „Upė – krantas“, „Surask lyderį“. Mokiniai mokėsi atlikti „Saulės pasveikinimą“ – šis pratimas puikiai atpalaiduoja sustingusius raumenis, išmankština kūną ir padeda atgauti lankstumą taip pat stimuliuoja kraujo apytaką ir skatina gilų kvėpavimą. Susitikimą baigėme pasitikrindami, ar sugebame atsipalaiduoti, pabūti tyloje. Supratome, kad tik tas žmogus yra stiprus, kuris atlikdamas šį pratimą sugeba nereaguoti į aplinkos garsus, veiksmus.

Tad kiekvienas pagal savo pomėgius turime pasirinkti kasdieninį fizinį aktyvumą, nes judėjimas mažina stresą, žadina teigiamas emocijas, didina pasitikėjimą savimi.

„Nusprendžiau būti laimingas, nes tai sveikata“. (Voltaire)

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė

Return to top of page