Skip links

Marijampolės PRC jau antri metai iš eilės startuoja 4M susitikimai su maisto pramonės pietvakarių Lietuvoje atstovais

Marijampolės PRC jau antri metai iš eilės startuoja 4M susitikimai su maisto pramonės pietvakarių Lietuvoje atstovais

Marijampolės PRC jau antri metai iš eilės startuoja 4M susitikimai su maisto pramonės pietvakarių Lietuvoje atstovais. Marijampolės PRC direktorius Gražvydas Juodišius kartu su UAB „Mantinga“, UAB „Gulbelė“,  UAB „GINTRĖJA“, Užimtumo tarnybos bei Paslaugų, Kudirkos Naumiesčio ir Vilkaviškio skyrių atstovais ir mokytojais diskutavo, kaip galime ugdyti ateities kartas profesinei sėkmei maisto pramonėje, direktorius pristatė turimas švietimo sistemas maisto pramonės srityje.

Šiuo metu Marijampolės profesinio rengimo centras turi 4 licencijuotas mokymo programas, kurios yra pritaikytos maisto pramonei:

  • Duonos ir pyrago gaminių kepėjo modulinė profesinio mokymo programa;
  • Maisto (mėsos ir paukštienos pusgaminių ir gaminių, pieno gaminių, duonos ir pyrago kepinių gamybos) pramonės darbuotojo modulinė profesinio mokymo programa;
  • Padavėjo ir barmeno modulinė profesinio mokymo programa;
  • Virėjo modulinė profesinio mokymo programa.

Greitu metu bus licencijuota automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko modulinė profesinio mokymo programa.

Susitikimo metu buvo diskutuotas klausimas dėl studijų tęstinumo, bendradarbiavimo su kolegijomis ir kitomis aukštosiomis mokyklomis, kur mokiniai, baigę Marijampolės profesinio rengimo centrą, galėtų tobulinti žinias ir siekti aukštesnių rezultatų.

Taip pat aptarta bedarbių situacija. Įmonių atstovai pateikė priežastis, dėl kurių žmonės, turintys kvalifikaciją, neturi darbo, pabrėžta, jog nemaža dalis asmenų, turinčių „bedarbio“ statusą, dirbdami nelegaliai ir gaudami socialines išmokas, nemato prasmės ir noro įsidarbinti. Aptartos darbo galimybės auginantiems mažus vaikus, ieškota sprendimų žmonių nedarbui sumažinti.

Marijampolės profesinio rengimo centras susitarė bendradarbiauti su įmonių atstovais profesinio orientavimo Marijampolės apskrityje metu.

Return to top of page