Skip links

MARIJAMPOLĖS PRC VILKAVIŠKIO SKYRIUS TAPO NUGALĖTOJAIS INICIATYVOJE: AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI

MARIJAMPOLĖS PRC VILKAVIŠKIO SKYRIUS TAPO NUGALĖTOJAIS INICIATYVOJE: AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI

Rugsėjo mėnesį rašėme, kad siekdami skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (toliau – LMNŠC), Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC) antrą kartą kvietė dalyvauti iniciatyvoje „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.

Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrius nepabūgo iššūkio ir nusprendė sudalyvauti šioje iniciatyvoje. Iniciatyvą pradėjome vykdyti nuo rugsėjo 16 d. Veiklas buvome išskirstę taip, kad kartą per savaitę įvyktų bent viena sumanyta veikla. Viso veiklų buvo šešios, tai yra: ėjimas šiaurietiškomis lazdomis, salotų gamyba „Sveikuolio salotos“, eksperimentas „Alkoholio žala žmogaus kūnui“, kvėpavimo technikos pagrindai, sužalojimų prevencija „Pirmosios pagalbos teikimas“, mokytojų šokis. Šia iniciatyva siekėme atkreipti skyriaus bendruomenės, ypač mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Organizuojant veiklas, stengėmės vadovautis rekomendacijomis ir apėmėme beveik visas rekomenduojamas temas: judėjimo galia, vaisių, daržovių nauda sveikatai, sužalojimų prevencija, tylos galia, žalingų įpročių prevencija, padėk sau ir draugui. Stengėmės iniciatyvą organizuoti kūrybiškai, pasirinkdami tinkamą laiką, vietą ir tematiką.

Labai džiaugiamės galimybe sudalyvauti iniciatyvoje, kadangi jos dėka galėjome dar kartą atskleisti mokinių, mokytojų ir kitų specialistų kūrybiškumą, sustiprinti skyriaus bendruomeniškumą. Iniciatyvoje dalyvavusių dalyvių atsiliepimai buvo tik teigiami. Visi labai džiaugėsi, kad šiuo nelengvu laikotarpiu, atsiranda galimybė prasiblaškyti, įprasminti save kitose veiklose, įgyti tam tikrų naujų žinių ir patirties. Į visas veiklas, kurios buvo suplanuotos, stengėmės „įdėti“ kuo daugiau praktikos, kad mokiniai , mokytojai pasisemtų ne tik teorinių žinių, bet viską galėtų pajausti, atlikti praktiškai. Ir mums tas pavyko –  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, nusprendė, kad veiklas atlikome kūrybiškiausiai ir esame verti nugalėtojų vardo.

Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrius

Return to top of page