Skip links

Marijampolės profesinio rengimo centras minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną.

Marijampolės profesinio rengimo centras minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną.

Tūkstančiai Lietuvos mokinių minės Tarptautinę tolerancijos dieną  lapkričio 16-ąją. Rekordinis skaičius (daugiau nei 1000) mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“.

Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, „neužplaukti ant seklumos“, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius.

Marijampolės profesinio rengimo centro mokinai ir mokytojai jau dešimti metai iš eilės mini Tolerancijos dieną. Šiemet visi buvo kviečiami „gaminti“ ŠVYTURĮ, sieti jį su profesija. Gaminant buvo pasitelkta fantazija ir minties laisvė.

Kaip švyturys rodo saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose padeda sukurti tvirtus saitus, tiesia kelią artimesniam bendradarbiavimui ir stiprina žmonių vienybę.   „Pamilkite tuos, kurių kitokie įsitikinimai, ir pamatysite, kaip išlošite“. N.Gogolis.

Ačiū visiems už aktyvių dalyvavimą!

Švietimo pagalbos specialistai

Return to top of page