Skip links

Minėjome Dieną be tabako

Minėjome Dieną be tabako

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Minėdami Pasaulinę dieną be tabako ekspertai įspėja, kad tabakas kelia grėsmę ne tik žmogaus sveikatai, bet ir darniam šalių vystymuisi. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, šiandien vyksta įvairūs renginiai: rūkymo prevencijos akcijos, sveikos gyvensenos skatinimo šventės, konferencijos.

Marijampolės profesinio rengimo centre šiandien taip pat netrūko renginių. Mokiniai, mokytojai ir bendruomenės nariai buvo kviečiami į aerobinę treniruotę. Per nuotaikingą treniruotę išliejome ne vieną prakaito lašą, mokiniai smagiai pasišokę išskubėjo pasitikti vasaros atostogų.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Irena Saldūnaitė kvietė visus norinčius pasitikrinti savo plaučių būklę – rūkymas ją labai pablogina. Tam tikslui buvo pasitelktas specialus aparatas, tiksliai nustatantis CO2 kiekį plaučiuose. Paslauga susidomėjo mokiniai – smalsu buvo sužinoti, koks plaučių stovis. Paradoksalu, bet paklausus paauglio, kodėl jis rūko, dažniausiai išaiškėja, kad jis nori atrodyti nepriklausomas ir vyresnis, o suaugęs vyras sako, kad rūkydamas jaučiasi jaunesnis.

Už pagalbą organizuojant renginį dėkoju Centro psichologei Rimai, kūno kultūros mokytojams ir civilinės saugos mokytojui Laimučiui Glaveckui.

Socialinė pedagogė Edita Rakauskienė

Return to top of page