Dažytojų – tinkuotojų specialybę besimokantys specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai balandžio mėnesį dalyvavo respublikiniame konkurse „Šalia mūsų ar už sienos“. Konkurso tikslas – viešinti informaciją apie įtrauktį švietime, skatinti toleranciją tarp įvairių ugdymosi poreikių turinčių vaikų ir jaunimo.
Socialinio plakato esmė yra tolerancija. Tad prieš gamindami plakatą grupinio užsiėmimo metu mokiniai, padedami švietimo pagalbos specialistų, aptarė, kas yra tolerancija, kaip kiekvienas mokinys ją supranta, kokia yra jos svarba. Visa tai kiekvienas mokinys asmeniškai pavaizdavo savo plakate, panaudodami iliustracijas ir tekstą. Sujungus visų mintis į visumą gimė mokinių idėja socialiniam plakatui: jei esame vieni kitiems tolerantiški – esame šalia, o ne už sienos.
Socialinio plakato gamybai buvo pasirinkta priemonė, kuri ne tik padėtų plakato kūrimui, bet ir būtų mokiniams naudinga. Išlyginama karoliukų dėlionė – aktyvus meditacinis užsiėmimas, kurio metu prislopinamas loginis mąstymas, suaktyvinama intuicija, kūrybinė saviraiška ir dėmesio sutelkimas, lavinama smulkioji motorika, rankų ir akių koordinacija. Kūrybos proceso metu vyksta intuityvi vidinės lygsvaros paieška, kuri K. G. Jungo teigimu, loginiam mąstymui yra sunkiai suvokiama. Nurimęs loginis mąstymas ir atsipalaidavimas yra būtiniausios sąlygos kiekviename organizme snaudžiančių savigydos galių pažadinimui. Karoliukų dėlionė – diagnostikos priemonė. Nematomi pasąmonės procesai tampa matomi. Išreikšti spalvomis, formomis ir simboliais, tampa apčiuopiami, lengviau įvardijami ir suvokiami.
Darbas, kuriant socialinį plakatą suartino mokinius, sukėlė daug gerų emocijų. Mokiniai buvo apdovanoti Padėkos raštais.

Projektų vadovė
Lilija Zableckienė

/*54745756836*/