Skip links

Mokiniai skatinami nuolat tobulėti

Mokiniai skatinami nuolat tobulėti

Šiais mokslo metais Marijampolės profesinio rengimo centras įgyvendina  Erasmus+ programos projektą „Europinė patirtis sėkmingai profesinei ateičiai“. Šių metų kovo-balandžio mėnesiais 22 Centro mokiniai stažavosi Maltoje, Italijoje ir Portugalijoje.

Balandžio 30 d. įvyko baigiamasis projekto renginys. Šis renginys buvo skirtas parodyti, ko išmoko, ką sužinojo ir patyrė mokiniai užsienio stažuotės metu.

Virėjų specialybės mokinėms stažuotėje Italijoje  teko nemažai dirbti su jūrų gėrybėmis, žuvimi, kitais itališkais patiekalais. Tad baigiamajam renginiui merginos ir jų profesijos mokytojos gamino itališkus patiekalus – brusketas, specialiai pagamintus makaronus su grybais bei populiarųjį itališką desertą – tiramisu.

Tuo tarpu kelių statybos ir priežiūros,  melioracijos darbuotojų bei  statybininkų (apdailininkų) specialybių mokiniai susikovė „Protų mūšyje“ apie tris Europos valstybes. Protų mūšyje dalyvavo visi norintieji, tad savo žinias demonstravo keturios mokinių ir viena mokytojų komanda. Geriausias žinias parodė „Mėlynaisiais“ pasivadinusi komanda, kuri buvo apdovanota specialiu prizu – kvietimais į filmą „Spindulio“ kino teatre, kitos komandos gavo „saldžius“ prizus.

Po šių veiklų visi projekto dalyviai susitiko bendrame renginyje, kur mokiniai dalijosi savo įspūdžiais ir patirtimi. Įspūdžių daug – pamatytos trys Pietų Europos šalys, sutikta daug žmonių, susipažinta su kitokia darbo kultūra, būta ir juokingų nutikimų. Mokiniams buvo įteikti Europasai ir sertifikatai. Mokinių rezultatais pasidžiaugė Centro vadovai ir mokytojai, o darbdavių atstovai skatino mokinius nuolat tobulėti, siekti savo tikslų, nesustoti vietoje.

Mokiniams praktika užsienyje buvo naudinga – patobulinti ne tik profesiniai įgūdžiai, bet ir anglų kalbos žinios, jaunimas geriau suprato, kas yra komanda ir komandinis darbas, mokėsi tvarkyti savo finansus, daug bendravo su kitakalbiais žmonėmis, įsigijo naujų draugų.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Vystymo skyriaus vedėja Lilija Zableckienė

 

Return to top of page