Skip links

Mokinių profesinis orientavimas ir karjeros planavimas

Mokinių profesinis orientavimas ir karjeros planavimas

Kovo 5 dieną Kazlų Rūdos sav. Jankų pagrindinėje mokykloje vyko renginys  Karjeros diena – 2018. Kai tau 15-16 metų labai svarbu nepasiklysti karjeros pasirinkimo kelyje. Šiame amžiuje  svarbu įsiklausyti ir išgirsti save: išsiaiškinti, kur nori būti ir kokių savybių reikia, kad ten patektum. Be abejo, labai svarbu suvokti, koks galėtų būti kelias link trokštamo tikslo. Tada jau reikėtų nusiteikti ir žengti tuo keliu atkakliai, žingsnis po žingsnio. Kad mokiniams būtų lengviau apsispręsti į pagalbą suskubome mes, Centro atstovai: profesijos mokytoja J. Busilienė, socialinė pedagogė E. Rakauskienė ir karjeros koordinatorė I. Petraškaitė.

Tą pačią dieną aplankėme ir Kazlų Rūdos sav. Bagotosios pagrindinę mokyklą.

Susitikimuose supažindinome mokinius su Centro veikla, ruošiamomis mokymo programomis, nauja priėmimo tvarka ir LAMO BPO sistema. Profesijos mokytoja J. Busilienė pademonstravo mokinių pagamintus gaminius, kuriuos galima pritaikyti savo namų aplinkoje, pristatė siuvinių gamintojo programą.

Svečiams viskas buvo įdomu: jie klausinėjo, diskutavo, domėjosi. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti  mažomis dovanėlėmis.

                     Irma Petraškaitė, atsakinga už mokinių profesinį informavimą ir karjeros planavimą

Return to top of page