Skip links

„Nacionalinė karjeros savaitė – 2018“ Kudirkos Naumiesčio skyriuje

„Nacionalinė karjeros savaitė – 2018“  Kudirkos Naumiesčio skyriuje
Lapkričio 12-16 dienomis Kudirkos Naumiesčio skyriuje vyko Nacionalinė karjeros savaitė  „Pasimatuok profesiją“. Skyriuje svečiavosi Kidulių ir Sintautų pagrindinių mokykų 9- 10 klasių mokiniai, Žvirgždaičių progimnazijos 8 klasės mokiniai, Vinco Kudirkos gimnazijos 9-10 klasių mokiniai.

Skyriaus vedėja Marija Jurgilienė supažindino mokinius su  skyriaus mokymo programomis, stojimo sąlygomis. Neformaliojo švietimo organizatorė Romutė Kundrotienė aprodė neformaliojo švietimo grupių mokinių parodą.

Apie skyriaus mokinių sportinius laimėjimus papasakojo kūno kultūros mokytojas  Vytautas Smirnovas. Profesijos mokytojas Saulius Bacevičius papasakojo, kad per praktikos pamokas mokiniai ne tik išmoksta  medienos apdirbimo operacijų, bet ir susipažįsta su medienos apdirbimo technologijomis. Profesijos mokytojas Valius Kučiauskas papasakojo apie tai, kaip statomos mūrinės sienos, į ką atsižvelgti renkantis mūro tipą, kaip atlikti tinkavimo  ir plytelių klojimo darbus.

Profesijos mokytoja Romualda Jakaitienė pamokė proginio stalo serviravimo, papasakojo, kad šventinių pietų ar vakarienės sėkmė daug priklauso nuo mokėjimo gražiai ir teisingai padengti stalą. Profesinio mokymo mokytoja Alma Rastupkevičienė mokiniams papasakojo apie meduolių gaminimą ir puošimą, kartu su svečiais atliko praktinį darbą –  puošė meduolius.

Su kalvystės ir suvirinimo darbų technologijomis supažindino profesijos mokytojas Arūnas Jonikaitis. Svečiai galėjo apžiūrėti suvirinimo ir kalvystės laboratorijas, kai kurie bandė atlikti praktinę užduotį – virinti.

Apie traktorių konstrukciją, veikimo principus, naujų technologijų naudojimą, individualų mokymą   papasakojo profesijos mokytojai Edvardas Belevičius. Su  traktorių remonto darbais supažindino profesijos mokytojas Juozas Tarnauskas.  Profesijos mokytojas  Vytautas Venys svečius pakvietė išbandyti   mokomąjį traktorių „John Deere 5080M“.

Mokiniai susidomėję klausėsi  mokymo programų pristatymų, susipažino su skyriaus mokomąja baze, profesinio mokymo kabinetais ir laboratorijomis, bendrabučiu.

Marijampolės profesinio rengimo centras
Kudirkos Naumiesčio skyriaus informacija

Return to top of page