Skip links

Naujos patirtys ateinantiems mokslo metams

Naujos patirtys ateinantiems mokslo metams

Naujos patirtys ateinantiems mokslo metams

 

Gegužės 21d. Švietimo mainų paramos fondas paskelbė 2019 m. „Erasmus+“ profesinio mokymo finansuojamų mobilumo projektų (KA102) sąrašą. Džiaugiamės, galėdami pranešti džiugią žinią mūsų centro bendruomenei, kad finansuojamos dvi mūsų teiktos paraiškos.

Projektas „Tarptautiška patirtis – tavo sėkminga ateitis“, kurio  projektinė vertė 86 997 eurų, skirtas mokiniams.

32 mūsų centro mokiniai vyks į tris Europos šalis. Mokinių grupės po 8 mokinius stažuosis: Italijoje Apulijos regione – virėjų specialybės mokiniai, Florencijoje – padavėjai/barmenai; būsimieji automobilių mechanikai – Vokietijoje, melioracijos ir kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių mokiniai vyks stažuotis į Tenerifės (Ispanija) įmones. Stažuotės trukmė – vienas mėnuo. Projekto pagrindinis tikslas – tobulinti šių specialybių mokinių profesines ir asmenines kompetencijas, remiantis Europos Sąjungos šalių patirtimi.

Projektas „Profesijos mokymo metodų modernizavimas, remiantis ES patirtimi“, projektinė vertė 73 428 eurų, skirtas profesijos mokytojams.

Konsorciumas, kurį sudaro Marijampolės profesinio rengimo centras, Jonavos politechnikos mokykla ir Tauragės profesinio rengimo centras, planuoja siųsti į stažuotes 30 dalyvių, stažuotės trukmė 12 dienų. Komandos, kurias sudarys po 6 šių mokyklų mokytojus,  vyks į tokias stažuotes: automobilių mechanikų mokytojai – į Vokietiją, kompiuterių specialistai ir IT mokytojai- į Suomiją, apdailininkų/statybininkų mokytojai stažuosis Ispanijoje (Tenerifė), virėjų mokytojai- Suomijoje ir padavėjų specialybės mokytojai Italijoje (Florencija). Šios veiklos prisidės prie mokytojų profesinių kompetencijų, naujų mokymo metodų ar įrankių, tarptautinių ir tarpkultūrinių kompetencijų tobulinimo, europinės dimensijos plėtros, mokymo ir mokymosi procesų organizavimo tobulinimo.

 

Norintieji dalyvauti šiuose projektuose jau dabar gali pateikti savo prašymus Vystymo skyriui. Prašymus rasite mūsų internetinėje svetainėje  https://mprc.lt/apie-mus/mobilumo-tvarka/.

 

 

Šie projektai finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Nuotraukoje- virėjų specialybės mokinės, kurios šiemet stažavosi Italijoje, dalijasi įgyta patirtimi

Return to top of page