Skip links

Padovanok gyvenimą

Padovanok gyvenimą

Vasario 6-7 d. Vilkaviškio ir Marijampolės skyriuose vyko tradicinės  Kraujo donorystės akcijos, organizuotos LSMU ligoninės Kauno klinikų Kraujo centro. Dėkojame visiems  29 mokiniams, mokytojams ir kitiems dalyvavusiems akcijose, ypač tiems, kurie savo kraują dovanoja jau ne pirmą kartą – Jūs prisidedate prie Kauno klinikose gydomų pacientų sveikimo.

Vasario 11-ąją minima Pasauline ligonių diena. Ją 1992 m. gegužės 13 d. paskelbė popiežius Jonas Paulius II. Centro bendruomenės nariai dalyvavo akcijoje norėdami padėti sergantiems – kraujas pagrindinis ir nepakeičiamas gyvybės šaltinis.

Gydytojams gelbstint gyvybes nuolat reikalingi tūkstančiai litrų kraujo. Dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų,  komplikuoto gimdymo, kraujo ligų ar vėžio žmonės praranda daug kraujo, kuris yra gyvybiškai svarbus.

Mokslinio tyrimo duomenimis žmonės reguliariai duodantys kraują, nelaimingo atsitikimo metu, nors ir stipriai nukraujuoja, tačiau turi galimybę išgyventi gerokai dažniau, nei kraujo neduodantys žmonės.

Dar kartą dėkojame Centro bendruomenei už supratingumą, geranoriškumą, atsakomybės jausmą, o Jūsų padovanotas gerumo lašelis, tai kažkam sužibusi viltis gyventi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Irena ir Žydrūnė

Return to top of page