Skip links

Pamoka netradicinėje aplinkoje – Zyplių dvaro restorane „Kuchmistrai“

Pamoka netradicinėje aplinkoje –  Zyplių dvaro restorane „Kuchmistrai“

Šių metų balandžio 25 dieną Kudirkos Naumiesčio skyriaus virėjo modulinės mokymo programos I kurso mokiniams praktinio mokymo pamokos vyko netradicinėje aplinkoje –  restorane „Kuchmistrai“, įsikūrusiame Zyplių dvare.  Šio restorano idėja – puoselėti dvarų kulinarinio paveldo istoriją, kiekvienam norinčiam suteikti galimybę ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir paragauti ano meto didikų patiekalų bei gėrimų. Šis restoranas įsikūręs autentiškoje Zyplių dvaro aplinkoje ir puoselėja Lietuvos didikų virtuvės paveldą, siekia  išsaugoti ne tik kulinarinį, bet ir kultūrinį krašto paveikslą.
Mokinius pasitiko malonus restorano kolektyvas: administratorė Žaneta Švelnienė,  Rita Bartkutė-Dėdinienė  ir tarptautinės patirties turintis restorano šefas Artūras Rakauskas.  Pradžioje  mokiniams buvo aprodytos restorano patalpos ir išsaugotos  autentiškos dvaro virtuvės interjero detalės: iš XIX a. išlikęs sienos rašto fragmentas, salės kampe – autentiška lentyna,  „Kuchmistrų“ pasididžiavimas – dvaro rūkelnyčia (mėsos rūkykla). Ji irgi autentiška, o dūmo kvapas išlikęs iš tų laikų, kai Zypliuose gyveno dvarininkai. Vėliau mokiniai svečiavosi restorano virtuvėje, kur virtuvės šefas Artūras  Rakauskas  labai įdomiai pasakojo apie virėjo darbą, tobulėjimo galimybes,  gaminamų patiekalų technologiją, parodė naudojamą įrangą, supažindino su naudojamais produktais ir  prieskoniais bei restorano valgiaraščiu, davė daug praktiškų patarimų.
Restorano valgiaraštis sudarytas taip,  kad lankytojai galėtų kuo plačiau susipažinti su istorine mūsų krašto virtuve.
Besisvečiuodami restorane ragavome ruginės duonos su kanapių sviestu, silkių pašteto, šiene kepto varškės sūrio ir „Baumkucheno šaltkošės“( ledai su šakočio trupiniais, šokoladu ir juodųjų serbentų-rožių uogiene).
Esame labai dėkingi  restorano ,,Kuchmistrai‘‘ kolektyvui už užsimezgusią draugystę ir numatomą tolimesnį bendradarbiavimą.

Vyr.prof. mokytoja Alma Rastupkevičienė

Return to top of page