Skip links

Paskaita apie kibernetines priklausomybes

Paskaita apie kibernetines priklausomybes

 Vasario 5 dieną įvyko paskaita „Kibernetinės priklausomybės“, kurią vedė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako, alkoholio kontrolės koalicijos narys Artūras Šiukšta. Lektorius aptarė  interneto suteikiamas ne tik neribotas galimybes  mokytis, bendrauti, pažinti, bet ir pabrėžė internetą kaip žalojantį  reiškinį, skatinantį intelekto, moralės, fizinės sveikatos degradaciją, kenkiantis gyvenimo kokybei.

Įrodyta, kad kai žmogus skaito knygas, sąmonė interpretuoja, kuria vaizdinius, o žiūrint vaizdinius telefone, kompiuteryje jų interpretuoti nebereikia, dėl to smegenys tinginiauja, pamažu save naikindamos. Natūralu – po kiek laiko jauni žmonės pastebi, kad gyvenime nėra kas juos domintų, suteiktų džiaugsmą, klasės aplinka tampa nepatraukli, sunku susikaupti, nes pamokos metu vaizdai mažai kinta, darosi neįdomu.

Lektorius kalbėjo ir apie elektromagnetinę spinduliuotę, kvietė laikytis saugių kalbėjimo taisyklių telefonu. Pastebėta, kad jauni žmonės labai greitai tampa priklausomi nuo azartinių žaidimų – A. Šiukšta linkėjo netapti priklausomais, o užsiimti mėgstama veikla.

Svečias Centro bendruomenę skatino mąstyti kritiškai, ugdytis socialinę atsakomybę, ragino rinktis sveiką gyvenimo būdą, rasti alternatyvą virtualiam pasauliui – sportuoti, daugiau laiko skirti bendravimui šeimoje ir su bendraamžiais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje  Irena Saldūnaitė

Return to top of page