Skip links

Pažangiausių automobilio maitinimo sistemų diagnostikos praktinis mokymas

Pažangiausių automobilio maitinimo sistemų diagnostikos praktinis mokymas

Birželio 14 – 18 dienomis Marijampolės PRC sektoriniame praktinio mokymo centre, vykdant projektą ,,Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC sektoriniame žemės ūkio technologijų praktinio mokymo centre“, penki mokiniai ir profesijos mokytojas iš Vilkijos žemės ūkio mokyklos gilino praktinius įgūdžius. Žinių gilinimui ir praktinių įgūdžių tobulinimui mokiniai pasirinko automechaniko mokymosi programos modulį- „Oto variklių maitinimo ir uždegimo sistemų techninė priežiūra ir remontas“.

Šiuo metu didžiąją lengvųjų automobilių parko Lietuvoje dalį sudaro automobiliai dyzeliniais varikliais, todėl jų techninei priežiūrai ir remontui tiek versle, tiek mokymo įstaigose skiriamas didžiausias dėmesys. Malonu, kad, Marijampolės PRC vadovybė rūpinasi praktinio mokymo centro  šiuolaikine baze, kuri skirta ir Oto variklių techninės priežiūros bei remonto operacijų mokymuisi.

Per savaitę mokiniai susipažino su konstrukcija ir atliko pagrindines techninės priežiūros bei remonto operacijas ne tik klasikinių Oto variklių, bet ir šiuolaikinių variklių su tiesioginiu benzino įpurškimu (dažnai sutrumpintai žymimų GDI, FSI, TFSI, TSI). Svarbu ir tai, jog mokiniai daugiau išgirdo ir praktiškai susipažino su vis didesnį pagreitį įgaunančių elektrifikuotų automobilių tipais, konstrukcija ir pagrindinėmis saugaus eksploatavimo taisyklėmis. Mokiniai iš Vilkijos žemės ūkio mokyklos naudojosi tikrojo hibrido Toyota Prius veikiančiu stendu, pagrindiniais vidutinio hibrido komponentais (48 V įtampos elektros mašina ir 48 V ličio jonų baterija).

Nors mokymasis jaunam žmogui, ypač vasarą, nėra pats maloniausias užsiėmimas, mokiniai iš Vilkijos žemės ūkio mokyklos nusipelno pagarbos už motyvaciją, kultūringą elgesį ir malonų bendravimą praktinio mokymo metu.

 

Profesijos mokytojas Mindaugas Šnipaitis

Return to top of page