Skip links

Pažymėjome Europos sveikos mitybos dieną

Pažymėjome Europos sveikos mitybos dieną

Trumpėjančios dienos ir drėgnas oras visiems primena apie artėjančią žiemą, tačiau Vilkaviškio skyriaus bendruomenė lapkričio 7-11 dienomis gyveno spalvų gausoje. Pažymint Europos sveikos mitybos dieną – lapkričio 10 – buvo vykdoma sveiko ir spalvoto maisto savaitė, vienas iš prevencinio projekto „Ar žalingi įpročiai tavo draugai“ renginių.

Dar prieš atostogas mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir po atostogų rinktis atitinkamos spalvos akcentus savo aprangoje.

Informacinių technologijų mokytoja Asta Kalasauskienė, darbuotojų saugos ir sveikatos mokytoja Dalė Kygienė ir TVg15V grupės mokiniai Mantas,  Ernestas ir Edgaras ir pasirūpino skyriaus valgyklos papuošimu pagal atitinkamas spalvas – valgykla kasdien „persirengdavo“, taip suteikdama bendruomenei šventišką nuotaiką.

Maisto ruošimo technologijų mokytoja Vilija Kasparaitė ir valgyklos darbuotojos pietums ruošė patiekalus, kurie tiktų tos dienos spalvos pasirinkimui (degustavome moliūgų sriubą, ragavome įvairiausių spalvų salotų, gėrėme arbatas ir skanius naminius kompotus). Maisto ruošimo technologijos mokytoja Lina Urbšienė su mokiniais pasirūpino raudonos, mėlynos ir rudos spalvos desertais, o TVg15V mokinys Mantas Kalasauskas mokinius ir mokytojus vaišino geltonais ir žaliaisiais savo kepiniais.

Akcijos metu visi galėjo paskaityti apie maisto spalvų įtaką žmogaus organizmui – mokytojos paruošė lankstinuką ir plakatus.

Tikimės, kad ši savaitė paskatino bendruomenės narius pagalvoti, kokią reikšmę mūsų sveikatai turi ir maistas, ir emocijos.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žydrūnė Čekanavičienė

Return to top of page