Skip links

Praktinio mokymo pamoka netradicinėje erdvėje

Praktinio mokymo pamoka netradicinėje erdvėje

TVg17V grupės mokiniai dalyvavo praktinio mokymo pamokoje netradicinėje erdvėje – ūkininko K. Venskaus cukrinių runkelių lauke, kuriame buvo vykdomas derliaus nuėmimas naujausia šiam darbuio skirta technika.

Atvykus į cukrinių runkelių lauką, pirmiausiai mokiniai susipažino su cukrinių runkelių auginimo ir derliaus dorojimo technologijos ypatybėmis, lauko paruošimu runkelių nuėmimui. Ūkininkas K. Venskus supažindino su cukrinių runkelių auginimo, nuėmimo problemomis, pasidžiaugė geru derliumi. „Nors šiais metais drėgmės laukuose ypatingai trūko, cukrinių runkelių prikasame apie 60-70 tonų iš hektaro, jų cukringumas taip pat aukštas – 19 %” – derliumi džiaugėsi ūkininkas. Derlius nuimamas kombainu Vervaet (kombaino modelis „Beet Eater 625, šešiaeilis, bunkerio talpa – 25 tonos). Kombainas naujas, dirba pirmą sezoną, ūkininkui kainavo apie 0,5 milijono eurų.

Kombaino operatorius K.Venskus supažindino su kombaino konstrukcija, su jo atliekamomis operacijomis, reikalingais nustatymais esamomis sąlygomis  Mokiniai ypač domėjosi atskirų kombaino agregatų veikimo principu, variklio galia, hidraulinių pavarų gausa, valdymo įtaisais, vagučių sekimo įranga ir kt. Operatorius išsamiai paaiškino apie kombaino techninę priežiūrą, pasitaikančius smulkius gedimus, greičiausiai dylančias detales, jiems buvo įdomu susipažinti su lapų šalinimo agregato bei šaknų valymo turbinų guolių centralizuotu automatiniu tepimu.

Po to K.Venskus moksleivius supažindino su kombaino našumo galimybėmis, degalų sunaudojimo normomis. Šiais metais cukrinių runkelių nuėmimo sąlygos yra palankios, per valandą kombainas nuima apie 1,5 ha plotą. Du „Claas” traktoriai priekabomis vos spėja vežti derlių į galulaukę.

Vėliau, kartu su operatoriumi, mokiniai kombainą pasuko į runkelių vagas, kurios užaugino tikrai neblogą derlių. Cukrinių runkelių vagos ilgos, todėl visi mokiniai apsukę ratą su kombainu apie lauką liko patenkinti  praktiniu mokymu netradicinėje aplinkoje.

Grįžtant į mokyklą aplankytas ir Sūdavos krašto muziejus, esantis Sūdavos kaime. Muziejaus įkūrėja Regina Naujokaitienė supažindino su daugybe eksponatų (knygų, leidinių, nuotraukų, unikalių senovinių namų apyvokos daiktų),  liudijančių mūsų krašto istoriją, buitį, įžymius žmones.

 

Profesijos mokytojas metodininkas        Alvydas Šimanskas

Return to top of page