Skip links

Praktinio mokymo pamoka UAB „Jysk Baltic“ parduotuvėje

Praktinio mokymo pamoka UAB „Jysk Baltic“ parduotuvėje

Balandžio 9 dieną Paslaugų skyriaus prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės (PVg17-1 grupės) pirmo kurso mokiniams įmonės veiklos organizavimo praktinio mokymo pamoka įvyko UAB „Jysk Baltic“ parduotuvėje.

Parduotuvės direktorė Irma Dagilienė nuoširdžiai pasitiko mokinius, supažindino su parduotuvės patalpų išplanavimu, prekių išdėstymo ypatumais prekybos salėje. Viską, ko reikia kiekvieną dieną, galima rasti vienoje vietoje – baldų, tekstilės gaminių, sandėliavimui ir patalpų dekoravimui skirtų prekių.

Mokiniai domėjosi prekių užsakymu, kiekio ir kokybės neatitikimo įforminimu, pardavimo kainų formavimu. Jie turėjo galimybę pamatyti prekių lydimuosius dokumentus.

Parduotuvės direktorė papasakojo, kokius reikalavimus darbdavys kelia prekybos darbuotojui. Šiuolaikinis pardavėjas turi būti gerai žmonių psichologiją išmanantis ir teigiamai nusiteikęs žmogus. Reikia daug pastangų, žinių ir praktikos, norint tapti geru savo srities specialistu. Geras pardavėjas turi vidinę nuojautą, sugeba sekti kliento neverbalinę kalbą ir galiausiai pasiūlo tinkamą sprendimą. Prastas pasiruošimas, savo galimybių pervertinimas, bandymas įbrukti prekę kuo greičiau, nesugebėjimas klausytis – tai pardavėjo daromos klaidos. Dėmesys kreipiamas ne tik į profesines žinias, bet ir į darbštumą, pareigingumą, kūrybiškumą, darbo drausmę.

Mokiniai sužinojo apie parduotuvės „slaptus“ pirkėjus, stebėjo personalo darbą.

Atsisveikinant, direktorė mokiniams palinkėjo sėkmės siekiant savo tikslo ir pakvietė parduotuvėje atlikti baigiamąją praktiką.

 

Vyresnioji profesijos mokytoja Aldona Piečiukaitytė

Return to top of page