Skip links

PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!

PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!

Šią vasarą pradėjo startuoti 10-ties edukacinių-pramoginių renginių ciklas „PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!“, kurio tikslas – keisti požiūrį į profesinio ugdymo galimybes.
Skirtinguose Lietuvos miestuose vyksiančių renginių metu dalyviai bus supažindinami su profesinio mokymo ateities perspektyvomis, karjeros galimybėmis, verslo įmonėse naudojamomis inovatyviomis technologijomis bei sėkmės pavyzdžiais! Ciklo organizatoriai Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras.
Birželio 27 d. Marijampolės Basanavičiaus aikštėje į šį renginių ciklą sėkmingai įsijungė ir Marijampolės profesinio rengimo centro mokiniai bei profesijos mokytojai.
Renginių dalyviai galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir išbandyti bei pasimatuoti profesijas „gyvai“ taip pat   apsvarstyti, kokį profesinį kelią pasirinkti ar atnaujinti profesijos žinias.
Renginio metu organizatoriams galėjo užduoti rūpimus klausimus ir pasikalbėti su renginio svečiais, o visi atėjusieji – dalyvauti interaktyviose diskusijose ir viktorinose apie tai, kaip įmonėms diegiant vis naujas šiuolaikines technologijas, kinta profesinis mokymas ir pačios profesijos.Taip pat galima buvo išgirsti, kad aktyviam ir veržliam jaunam žmogui labai svarbu žinoti, kokį profesinį kelią nuėjo ir kokios patirties juo žengdami įgijo žinomi, savo srityje autoritetą pelnę ir karjeros aukštumų pasiekę žmonės. Ir geriausia, kai jų sėkmės istorijas gali  išgirsti iš pirmų lūpų. Apie sėkmingą savo profesinį kelią pasakojo pripažinti verslo pasaulio atstovai:

  • darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė – Šabanienė, kuri pristatė profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybes;
  • Vytautas Petkūnas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Prezidiumo narys, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius;
  • Dovilė Rimšaitė, UAB „Baltec CNC Technologies“ Administracijos reikalų vadovė.

Marijampolės profesinio rengimo centro buvusi mokinė Rūta Augustanavičiūtė , kuri įgijo virėjo-padavėjo specialybę Centre, neseniai Marijampolėje, Gedimino  gatvėje įkūrė savo „Namų restoraną“. Siuvinių gamintojų profesinio mokymo  programos mokytojos O. Daugnorienė ir J. Busilienė,  pristatė  specialiųjų poreikių mokinių atliktus darbelius. Renginyje praeiviai ir dalyviai galėjo išbandyti  siuvimo mašiną su įvairiomis siuvinėjimo programomis. Sėkmingai siuvimo mašina „širdeles“ išsiuvinėjo Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė. Floristų mokymo programos mokiniai, vadovaujami profesijos mokytojų G. Abraitienė ir L. Lelešienės gamino puokštes, pynė vainikus. Praeinantys vaikinai ypač susidomėjo keturračiu motociklu. Eilinis pilietis nežinojo, kad keturratis motociklas yra transporto priemonė, kaip lengvasis automobilis. Sektorinių praktinių mokymo centų vadovas P. Kairys bei kelių statybos ir priežiūros absolventas Povilas Muntianas, padėjo norintiems asmenis išbandyti keturratį. Vystymo skyriaus projekto vadovė Monika Lunskutė ir mokinių tarybos koordinatorė Edita Sėdaitienė  praeiviams ir šventės dalyviams organizavo loteriją apie Marijampolės profesinio rengimo centre įgyvendinamas profesinio mokymo programas, mokinių stažuotes užsienyje ir kitą Centro veiklą. Visi šventėje dalyvavę asmenys buvo patenkinti ir apdovanoti Centro įsteigtais prizais.

Irena Mikalavičienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Return to top of page