Skip links

Įgyvendinti projektai

2019 - 2020 ERASMUS+ PROGRAMOS MOBILUMO PROJEKTAS „TARPTAUTIŠKA PATIRTIS – TAVO SĖKMINGA ATEITIS“

Projekto trukmė: 2019-09-01 – 2020-08-31
Koordinatorius: Marijampolės PRC
Užsienio partneriai: New Service (Italija), Academia europea di Firenze (Italija), Berlink ETN Gmbh (Vokietija) Temis Education (Ispanija).
Dalyviai: 32 mokiniai.
Projekto „Tarptautiška patirtis – tavo sėkminga ateitis“ metu 32 Marijampolės PRC mokiniai vyko į tris Europos Sąjungos šalis. Mokinių grupės po 8 mokinius stažavosi: Italijoje Apulijos regione – virėjų specialybės mokiniai, Florencijoje – padavėjai/barmenai; būsimieji automobilių mechanikai – Vokietijoje, melioracijos ir kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių mokiniai vyko stažuotis į Tenerifę (Ispanija) įmones.
Projekto pagrindinis tikslas – tobulinti šių specialybių mokinių profesines ir asmenines kompetencijas, remiantis Europos Sąjungos šalių patirtimi.
Projekto rezultatai – automobilių mechaniko, melioracijos ir kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių mokiniai parengė rekomendacijas, kurių pagalba bus numatoma kompetencijų kaita mokymo programose. Virėjo specialybės mokiniai sukūrė virtualią itališkų patiekalų receptų knygą, kuria gali naudotis kiekvienas, norintis išbandyti savo kulinarinius gebėjimus.
Visų dalyvių įgyti mokymosi rezultatai stažuotės metu buvo pripažinti ir įvertinti Europass mobilumo dokumentais, stažuotės sertifikatais, o automobilių mechaniko specialybės mokiniams buvo taikoma ECVET kreditų sistema.
Visi projekto dalyviai savo įspūdžiais ir patirtimi pasidalino sklaidos konferencijoje. Visa tai galite išgirsti šiame informaciniame video klipe.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Erasmus+ jaunimo mainų projektas ,,Pokyčių gynėjai“

2019 m. spalio 15-24 dienomis 12 Marijampolės profesinio rengimo centro mokinių ir 2 mokytojai dalyvavo jaunimo mainų projekte Počuvadlianske jazero, Slovakija. Projekto metu mokiniai gilino savo žinias ir supratimą apie demokratiją, toleranciją, žmogaus teises. Kiekviena diena mokiniams prasidėdavo aktyviai – mankšta. Po kurios skaniai ir sočiai papusryčiavę užsiimdavo įvairiomis veiklomis. Mokiniai dirbdavo tarptautiškose komandose, kuriose teko bendrauti ir diskutuoti minėtomis temomis anglų kalba. Todėl šio projekto dėka, mokiniai gilino užsienio kalbos ir socialinius įgūdžius, susipažino su kitų šalių kultūra, susirado naujų draugų ir tapo labiau tolerantiškesni ir sąmoningesni. Savo įspūdžiais ir patirtimi grįžę mokiniai pasidalino su bendraklasiais ir mokytojais.
Projekto koordinatorius: organizacija Four links, Čekija.
Projekto dalyviai: Lietuvos, Čekijos, Vengrijos ir Slovakijos mokiniai ir mokytojai.
Įspūdžiai šiame video.
https://www.facebook.com/4links/videos/2965813173448653/?__tn__=kC-R&eid=ARD7O6r69y6ZmrP-tdWgYA1Apz0iSB_j3MmuWQSR_R_8tY5maLPIHO3iEBKVfn1AexicdI4–hZY2WcN&hc_ref=ARRLwSUPajpcm8n3nCHZvkTeEy2PEY2WuJ10OMrtzA2nG0Pr7pGuwv4Iqh1hBUKMFFU&fref=nf&__xts__[0]=68.ARBzhnCzlKlIwKA_pW-faAOZQP7ggn–yjFcNhFjduSk4QbX7mCjD6YTQrRbF3SDa2OKzFBi5fBtNR6he0JgROs–HliM2eWaFv2MLcGqtl_darOlu3F88O30B5d0a9LlRpjoQKgaxPxdRTxJ3peK2bztn47R0dYA9-8Z89VXzrcSzF-a83vx7GUrOKUST76eqz-tY6dV_odGXTk9Y-cxqUVkd2bRrj6KstYIK1WP12GQcR_4FoCbS-CVfm883SXHnCKtSb08M046DFyupRt2RV1v1jJBVThz6AgepF25WV9w6S8li3DOBJpTfZQwnV1rwuDPQ97pYxjkYjx20qIweN2wXsFvCS-rKpU7EK6

Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projekto Nr. 2019-1-LV01-KA116-060219 atvykstamasis vizitas

Latvijos Aizkrauklės profesinės mokyklos mokiniai ir mokytojai lankėsi mūsų centre.
Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Velta Narkevičina, projektų vadovė  Zanda Britane ir specialybės mokytojas Maigurs Jurkans bei du mokiniai susipažino su mūsų centru, aplankė Sektorinį praktinio mokymo centrą, mokiniai buvo apgyvendinti bendrabutyje. Kelių priežiūros specialybės mokiniai Edijs Laimiņš  ir Uldis Hārdijs Madlinskis  atliko 2 savaičių praktiką mūsų centre bei įmonėje „Kelranga“. Svečiai be tiesioginių užsiėmimų ir darbo buvo supažindinti su Marijampole,  Kaunu, Birštonu. Mokiniai grįžę po stažuotės gerai įvertino pasiektas kompetencijas, parsivežė gerus įspūdžius iš Lietuvos.

2018 m. – 2019 m. „Europinė patirtis sėkmingai profesinei ateičiai“ Nr. 2018-1-LT01-KA102-046654

Projekto trukmė: 2018-09-01 – 2019-08-31
Koordinatorius: Marijampolės PRC
Užsienio partneriai: Paragon Limited (Malta), EPD (Portugalija), New Service (Italija). Stažuočių trukmė  29 dienos.
Dalyviai. Projekte dalyvauja trijų specialybių mokiniai:

    1. Apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai Portugalijoje lavins apdailos ir statybos praktinius-profesinius įgūdžius bei įgis naujų, panaudojant naujausias statybos ir apdailos technologijas, modernią įrangą, techniką bei medžiagas, susipažins su renovacijos darbais, jų atlikimu.
    2. Kelių statybos ir priežiūros bei melioracijos darbuotojo specialybės mokiniai Maltoje tobulins įgūdžius įvairios kelių technikos valdyme ir priežiūroje, melioracijos statinių įrengime bei jų priežiūroje, susipažins su europietiškais melioracijos bei kelių statybos ir priežiūros sektorių aspektais, naujoviškais technologijų taikymo metodais.
    3. Virėjo specialybės mokiniai Italijoje įgaus daugiau teorinių žinių, praktiškai susipažins su šiuolaikine restoranų, kavinių virtuvės įranga, dirbs su modernia virtuvės įranga, įgys profesinių įgūdžių apie sveiko maisto produktus, jų apdorojimą, patiekimą bei išmoks pasigaminti sveiko itališko maisto patiekalų, kuriais galės pasidalinti mūsų centre ir būsimose darbovietėse.

Projekto rezultatas – baigiamasis apdailininko(statybininko), kelių statybos ir priežiūros bei melioracijos darbuotojo specialybių mokinių renginys-„Protų mūšis“, kurio metu mokiniai parodys, pasidalins įgytomis žiniomis apie Maltos ir Portugalijos šalių profesinius darbo ypatumus, kultūrą, maistą, kraštovaizdį, gyventojus, tradicijas, o virėjo specialybės mokiniai pademonstruos savo įgytas žinias ir įgūdžius pagamindami sveikas itališkas vaišes visiems renginio dalyviams.

   

2017 m. – 2018 m. „Profesinių įgūdžių tobulinimas per mobilumą“ Nr. 2017-1-LT01-KA102-034881

Projekto tikslas – tobulinti kelių statybos ir priežiūros bei melioratoriaus darbuotojo specialybių mokinių profesinį ir techninį lygį, įvairios technikos valdymo įgūdžius, susipažįstant su melioracijos bei kelių statybos ir priežiūros naujovėmis kitose ES šalyse. Šiuo projektu taip pat siekiama padėti mokiniams, kilusiems iš provincijos bei esantiems iš socialiai remtinų šeimų, įgyti tarptautinių ir tarpkultūrinių kompetencijų, vystyti bendravimo įgūdžius, mokyti dinamiškumo ir sugebėjimo  patiems prisiimti atsakomybę už savo mokymosi rezultatus bei pasiekimus profesinėje srityje, pagerinti bendruosius gebėjimus (skaitmeninį raštingumą, verslumą), skatinti mokinių kūrybiškumą ir suteikti galimybę integruotis į ES ir Lietuvos darbo rinką.
Šiuo projektu siekiame, kad 22 Centro mokiniai tobulintų esamus ir įgytų naujus profesinius gebėjimus, detaliau susipažintų su užsienio šalies melioracijos bei kelių statybos ir priežiūros tendencijomis bei lankomos šalies įmonės ar organizacijos veikla; patobulintų įvairios technikos valdymo įgūdžius, praplėstų profesinių žinių bagažą, kuris padės tapti visapusiškai išprususia asmenybe savo specialybėje, o tai lengviau padės susidoroti su pokyčiais nuolat besikeičiančioje ir konkurencingoje darbo rinkoje. Šios stažuotės metu taip pat siekiame skatinti mokinių asmeninį tobulėjimą, ugdyti kalbines bei bendrąsias tarpkultūrines kompetencijas ir gerinti darbo perspektyvas.
Kelių infrastruktūra – tai dinamiška, nuolat atnaujinama sritis, siekianti įdiegti visas modernias naujoves. MPRC yra vienintelė mokymo įstaiga Lietuvoje, ruošianti melioratoriaus bei kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybės mokinius. Todėl labai svarbu, kad šis projektas padės mūsų mokiniams tapti inovatyviais, konkurencingais, kvalifikuotais, mokančiais naudotis modernia technika, specialistais, kurių darbo rinkoje šiuo metu labai trūksta, ypatingai šiame sektoriuje. Tuo pačiu, šis projektas prisidės prie melioratoriaus ir kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių bei pačio mūsų MPRC patrauklumo didinimo ir gerinimo.

Įspūdžiai iš stažuotės Tenerifėje dalyvio Povilo Muntiano akimis.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

2016 m. – 2017 m. „Pietų Europos virtuvė geresniam specialistų rengimui“ Nr. 2016-1-LT01-KA102-022814

Valgymo kultūra Lietuvoje sparčiai keičiasi. Į lietuvių virtuves bei restoranus/ kavines kelią skinasi azijietiški ar pietų Europos virtuvės patiekalai. O profesinių mokyklų mokiniai- būsimi virėjai, padavėjai, barmenai- mokykloje įgyja tik pagrindinius įgūdžius. Jiems trūksta žinių apie pasaulio virtuvę, įvairių tautų klientų ir jų aptarnavimo ypatumus, o taip pat įgūdžių pietietiškų valgių gamyboje ar įvairiataučių klientų aptarnavime. Todėl šiuo projektu siekėme, kad mokiniai tiesiogiai, ne virtualiai pažintų Pietų Europos šalių virtuvę; padavėjai, barmenai susipažintų su įvairių tautų klientais, su patiekalų patiekimu, susipažintų su turistų aptarnavimo ypatumais, o taip pat tobulintų užsienio kalbos žinias ir įgūdžius. Projekte lygiavertės partnerystės pagrindu dalyvavo 20 Marijampolės profesinio rengimo centro, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro ir Vilkijos žemės ūkio mokyklos virėjų, padavėjų , barmenų specialybės mokinių.

Stažuotės šalys – Italija ir Malta, apimančios Pietų Europos regionus, simboliškai parodo jaunam žmogui ryšius tarp tautų, o taip pat galimybes naujojoje Europoje. Stažuotės metu 20 Lietuvos profesinio ugdymo įstaigų mokinių gilino profesines žinias Viduržemio jūros virtuvės patiekalų gamyboje ir jūros gėrybių gaminimo technologijose, susipažino su kitų šalių kultūra, praplėtė akiratį, tobulėjo kaip asmenybės. Virėjams/padavėjams buvo ypač naudinga dirbti su modernia šiuolaikiška virtuvės įranga, įvairių rūšių jūros produktais, išmokti gaminti žuvies ir fussion cuisine patiekalus, dirbti aukšto lygio restoranuose, dirbti komandoje.
Projekto rezultatai- tai 20 virėjų, padavėjų , barmenų specialybės mokinių, įgijusių naujų Pietų Europos virtuvės žinių ir įgūdžių, kurie turėtų padėti jauniesiems specialistams įsidarbinti ir pakelti darbovietės prestižą ar patrauklumą. Dar vienas svarbus rezultatas – integruota virėjų ir padavėjų specialybės pamoka, kurios metu virėjai gamino Italijos ir Maltos patiekalus, o stalus papuošė ir aptarnavo padavėjai. Projekto dalyviai baigiamajame renginyje pateikė savo pačių pagamintus patiekalus. Be to, jie parsivežė bent 10 tų šalių patiekalų receptūrų ir projekto pabaigoje buvo sukurta elektroninė Receptų knygelė. Joje – mokinių stažuočių nuotraukos, įspūdžių fragmentai ir Pietų Europos receptai.
Receptų knygelę galite rasti čia.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

2015 m. – 2016 m. „Tobulinkis ir tapk versliu“ Nr. 2015-1-LT01-KA102-013218

Profesinių mokyklų mokiniai-būsimi staliai- mokykloje įgyja pagrindinius įgūdžius, tačiau jiems trūksta naujausių technologijų valdymo ir verslumo įgūdžių. Mat, dauguma šios specialybės mokinių planuoja savo verslą, kas yra aktualu Lietuvos regionuose, jie žada dirbti nedidelėse dirbtuvėse ar cechuose, dažnas yra jau kelintos kartos šios profesijos atstovas.
Šis projektas siekė, kad mokiniai kuo labiau pažintų verslo pasaulį, patys įgytų verslumo įgūdžių, o taip pat tobulintų užsienio kalbos žinias ir įgūdžius.
Projekte dalyvavo 16 trijų Lietuvos profesinio rengimo įstaigų – Marijampolės profesinio rengimo centro bei Vilniaus ir Kauno statybininkų rengimo centrų stalių/baldžių specialybės mokinių.  Mokiniai stažavosi Maltoje ir Tenerifėje (Ispanija), kur gilino savo darbinius įgūdžius, tobulino anglų kalbą, domėjosi šalimis, į kurias vyko. Projekto poveikis dalyviams ir organizacijai buvo labai ryškus, nes buvo pagilintos profesinės, kalbinės kompetencijos, verslumo įgūdžiai, organizacijoje sustiprėjo bendradarbiavimo ryšiai tarp administracijos, mokytojų, mokinių bei jų šeimų.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

2014 m. – 2015 m. „Be.Art“ Skaičiai virsta menu Nr. 2014-1-IT02-KA201-003537_5

Visoje Europoje pastebima tendencija, kad mokiniai  susiduria su sunkumais, mokantis matematikos, tiksliųjų mokslų, šiuolaikiniai jaunuoliai vis rečiau renkasi šių dalykų studijas. Tad šis projektas siekė per teritoriją geriau pažinti savo šalių  istoriją, gamtą, architektūrą, fiziką, matematiką ir kt.  Mokiniai atliko įvairius tyrimus savo pasirinkta tema, tobulino infografinius įgūdžius. Tai projektas, kuriame matematikos mokymasis pateikiamas patraukliomis formomis taip, kad galėtų tapti vizualus. Projektas apjungė istorijos, geografijos, kraštovaizdžio, biologijos, fizikos ir, žinoma, matematikos tyrimus.
Kiekviena šalis-projekto dalyvė pasirinko savitą temą. Marijampolės profesinio rengimo centro  mokiniai plačiau susipažino su savo kraštu – Sūduvos dvarais. Mokiniai rinko informaciją apie Paežerių, Gelgaudiškio, Zyplių dvarus, domėjosi jų istorija, kraštovaizdžiu, parkais, architektūra, restauracija, kultūriniu gyvenimu juose.
Italijos partneriai tyrinėjo Padujos sodus- seniausius pasaulyje, kuriuose auginami medicininiai augalai- jų biologinę įvairovę; prancūzai, kurie pelnytai didžiuojasi nuostabia Albi katedra, nagrinėjo šio didingo statinio architektūrą ir istoriją; Ispanijos partneriai pasirinko temą „Kordobos proporcijos“, estai – Struvės geodezinį lanką, o vengrų gimnazistai  tyrinėjo Saulės šviesos žaidimus. Tad temų įvairovė leido ne tik kiekvienos šalies dalyviams gilintis į savo pasirinktą temą, bet ir susipažinti su kitų šalių tyrinėjimo objektais.
Projekto metu buvo sukurtas „Gerosios patirties rinkinys“ su visų šalių medžiaga, buvo surengtos dvi mokinių darbų parodos, kuriose buvo eksponuojami vizualiniu menu tapę tyrimų ir infografijos darbai. Galutinį produktą rasite šia nuoroda: https://issuu.com/rickyjack/docs/finalbeartebook
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektas profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimui

Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai (LR ŽŪR) drauge su 6 sektorinio praktinio mokymo centrais: Alantos technologijų ir verslo mokykla, Joniškio žemės ūkio mokykla, Marijampolės profesinio rengimo centru, Plungės technologijų ir verslo mokykla, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centru bei Šilutės profesinio mokymo centru įgyvendina projektą pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto ,,Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę 09.4.2-ESFA-K-714 ,,Formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybių plėtra“.
Pagal projektą profesijos mokytojai tobulins technologines kompetencijas sektoriniuose praktinio mokymo centruose ir pas pažangius darbdavius.
Marijampolės profesinio rengimo centro Statybos ir mechanikos skyriaus vedėja Vida Undzėnienė 2019 m gruodžio mėn. dalyvavo stažuotėje Prancūzijoje.
Projekto pradžia: 2017-07-04
Projekto pabaiga: 2020-01-04
Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto ,,Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę 09.4.2-ESFA-K-714 ,,Formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybių plėtra“.

2015 m. – 2017 m.

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas. Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis „Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus pastato, esančio Būblelių k., Šakių raj., Kudirkos Naumiesčio sen., rekonstrukcijos darbai“ 2015 m. kovo 10 d. Nr. KKS-S-17(2015)  iki 2017-03-29.

2011 m. – 2015 m.

Centrinė projektų valdymo agentūra. „Žemės ūkio technologijų ir melioracijos (Kelių statybos/remonto) transporto darbuotojų sektorinių praktinio mokymo centrų sukūrimas bei praktinio mokymo plėtra Marijampolės profesinio rengimo centre“ Nr. VP3-2.2-ŠMM-13-V-03-035.

Projektas ,,Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“

Marijampolės profesinio rengimo centras 2019 – 2020 mokslo metais dalyvauja projekte ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (toliau – MEPA). Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje ir suteikti moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją, Europos Sąjungą ir prisijungti prie Europos Sąjungos mokyklų tinklo.
Už projekto įgyvendinimą centre atsako vyresnieji ambasadoriai – mokytojai ir jaunesnieji ambasadoriai aktyvūs moksleiviai, kurie organizuoja renginius, veda pamokas ir atlieka kitus darbus, susijusius su projektu.
Geriausiai MEPA projekte pasirodžiusios mokyklos įtraukiamos į MEPA tinklą Lietuvoje, gauna tai patvirtinančią lentelę ir diplomus bei yra kviečiamos į mokomuosius seminarus mokytojams Lietuvoje bei varžosi dėl skatinamųjų prizų (kelionių):

  • Geriausiai pasirodžiusių mokyklų moksleiviai kviečiami į MEPA projekto Euroscola renginį Strasbūre.
  • Geriausiai pasirodžiusių mokyklų mokytojai kviečiami į MEPA tinklo seminarus Briuselyje.

Ar žalingi įpročiai tavo draugai?

Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius 2019 m. rugsėjo – gruodžio mėn. įgyvendino Vilkaviškio savivaldybės finansuojamą prevencinį projektą „Ar žalingi įpročiai  tavo draugai?”.
Projekto tikslas: organizuoti, įgyvendinti ir tobulinti veiksmingas žalingų įpročių prevencijos priemones, kurios formuotų mokinių psichologinę – socialinę kompetenciją, gyvenimo bei sveikatos įgūdžius, padėtų sveikai gyventi, kurti, sąmoningai rinktis, atsakyti už savo veiksmus ir suprasti savo poelgių padarinius.
Projekto metu buvo paruošta informacinė  medžiaga tėvams/globėjams apie alkoholio, tabako, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją, atliktas tyrimas „Rūkymo paplitimas skyriuje”, buvo įruoštas stendas „Žalingiems įpročiams mokykloje – NE”, vyko renginiai „Šiaurietiškas ėjimas“, bendras renginys su Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų pasienio užkardos kinologais, Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti skirtas renginys „Cigaretėms – NE. Obuolys vietoj cigaretės“, protų mūšis – viktorina „AIDS – geriau žinoti“, viktorina „Laimingi žmonės nerūko“, paskaitos ir kt.
Projekto metu buvo ugdoma sveika gyvensena, mokiniai skatinami fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį, buvo formuojamos nuostatos ir vertybės, kurios stiprina mokinių ryžtą sveikai gyventi.

ATVIROJI JAUNIMO ERDVĖ

Siekiant pagerinti aplinką jaunimui Marijampolės profesinio rengimo centre įkurta atviroji jaunimo erdvė. Marijampolės profesinio rengimo centro atvirosios jaunimo erdvės tikslas – teikti socialinę, pedagoginę ir psichologinę pagalbą jaunimui ir tuo pačiu įtraukti niekur nesimokantį, nedirbantį, nemotyvuotą jaunimą į atvirosios jaunimo erdvės veiklos organizatorių veiklas, ugdyti jų socialinius įgūdžius ir saviraišką. Ši erdvė atkreips dėmesį į esmines jaunuolių problemas, tokias kaip alkoholizmas, rūkymas, užimtumo stoka, ir, žinoma, leis ugdyti socialinius įgūdžius, neformalių užsiėmimų būdu šviesti ir mokyti atvirojoje jaunimo erdvėje besilankantį jaunimą.
Šio projekto dėka, buvo įsigytas žaidimas „Stalo futbolas“ aktyviam sportiniam užsiėmimui. Tai skatina ir ugdo aktyvesnį komandinį darbą ir bendravimą jaunimo tarpe. Pastoviems erdvės lankytojams reikėjo sukurti neformalią ugdančią aplinką bendravimui bei pedagoginėms, socialinėms ir psichologinėms specialistų konsultacijoms. Įrengtas informacinis kampelis, kuriame patalpinta visa aktuali informacija, knygos ir kiti spaudos darbai. Taip pat siekiant, kad skaitymas, konsultacijos, pasišnekučiavimas su bendraminčiais būtų malonesnis ir patogesnis įsigyti 4 sėdmaišiai. Ši erdvė aktyviai naudojama įvairiems meniniams, sportiniams užsiėmimams bei mokymams, kurie tampa terapija negatyvios gyvenimo patirties turintiems jaunuoliams.
Projekto rėmėjas – Marijampolės savivaldybė.
Projektui buvo skirta 500 eur.
Projektas įgyvendintas  2019 m. gruodžio mėnesį.

„Lauko sporto aikštelės tvarkymas ir atnaujinimas“

Marijampolės profesinio rengimo centro sporto klubas „Viktorija“ pagal 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse” nuo 2019 09 01 iki 2019 12 20 įgyvendino projektą „Lauko sporto aikštelės tvarkymas ir atnaujinimas“. Projekto tikslas – skatinti bendruomenės sveikatingumą atnaujinant lauko treniruoklių aikštelę. Atnaujintoje treniruoklių aikštelėje sukurta aktyvios fizinės veiklos vieta visiems Marijampolės miesto, o ypač Degučių seniūnijos Parko gatvės gyventojams bei besimokantiems aplinkinėse ugdymo įstaigose, sportuoti, pagerinti sveikos gyvensenos įgūdžius, didinti jaunimo užimtumą ir aktyviai leisti laisvalaikį.
Projekto trukmė –  2019-09-01 – 2019-12-20
Projektą rėmė Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto vertė -6133 eur.

Return to top of page