Skip links

Raštingiausio profesinės įstaigos mokinio ir darbuotojo konkursas

Raštingiausio profesinės įstaigos mokinio ir darbuotojo konkursas

Jau tapo tradicija pavasario pradžioje į Centrą sukviesti regiono profesinių mokymo įstaigų mokinius ir darbuotojus. Kovo 7 dieną Gimnazijos skyriuje  įvyko regioninis konkursas „Raštingiausias profesinės įstaigos  mokinys ir darbuotojas“, kuris yra skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šiemet konkursas vyksta jau penktą kartą: pirmasis  etapas vykdomas profesinėse įstaigose, atrenkami raštingiausi mokiniai ir darbuotojai, kurie vėliau atstovauja savo mokyklai antrajame etape. Kiekvienais metais nominuojamas raštingiausias mokinys ir darbuotojas.

Šiais metais  be Centro Gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio, Vilkaviškio skyrių konkurse dalyvavo  mokiniai ir darbuotojai iš  Alytaus profesinio rengimo centro ir Daugų technologijos ir verslo mokyklos. Diktantą rašė 24 konkurso dalyviai. Buvo diktuojamas tekstas apie  meilę  Lietuvai, tėvynės prasmę žmogaus gyvenime.

Visi konkurso dalyviai nekantriai laukė lemtingos minutės, kada bus paskelbti  rezultatai. Šiais metais raštingiausia mokine tapo Daugų technologijos ir verslo mokyklos 12 klasės mokinė Indrė Luckutė, o raštingiausiu regiono profesinių mokymo įstaigų darbuotoja – tos pačios mokyklos bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Toma Anušauskaitė. Visi dalyviai apdovanoti Centro padėkos raštais, o raštingiausiems įteiktos knygos- albumai apie Lietuvą.

Galime pasidžiaugti, kad visi konkurse dalyvavusieji yra laimėtojai, nes rašydami diktantą apie Lietuvą  turėjo galimybę ne tik pasitikrinti  raštingumą, bet ir susimąstyti apie lietuvių kalbos reikšmę žmogaus ir tautos gyvenime. Apibendrinant konkurso rezultatus, nuskambėjo mintis, kad puoselėdami  gimtąją kalbą, neturėsime rūpintis jokiais  papildomais mokslais apie pilietiškumą, patriotizmą, etiką, moralę.

 

Lietuvių kalbos mokytoja  metodininkė Jurgita Schroeder

Return to top of page