Skip links

Respublikinė mokinių konferencija „Psichinė sveikata – baubas ar draugas?“

Respublikinė mokinių konferencija „Psichinė sveikata – baubas ar draugas?“

Virbalio kultūros namuose vyko respublikinė mokinių konferencija „Psichinė sveikata – baubas ar draugas?“, kurią organizavo Virbalio pagrindinė mokykla.

Kiekvieno žmogaus gerbūvį įtakoja įvairūs veiksniai: fizinė sveikata, saugumas, emocinis ir psichologinis augimas bei pasiekimai. Šią mintį Marijampolės PRC ir Vilkaviškio skyrius gvildeno Respublikinėje Konferencijoje.

Mes kalbėjome, kaip svarbu ugdyti emocinį intelektą ir tai būtina daryti nuo mažų dienų. Vilkaviškio skyriaus mokiniai: Redita, Milda, Mantas ir Gabrielė, jų kuratorė Lina Klimavičienė, Silvija Skrinskaitė, kurią pranešimui paruošė vyr. socialinė pedagogė Edita Rakauskienė toliau kalbėjo, jog tinkamai išugdyto emocinio intelekto dėka, mes galime tinkamiau vertinti save, aplinkinius ir mus supantį pasaulį; dėka to, mes galime tapti laimingesniais ir sėkmingesniais. Skambant muzikai, Vilkaviškio skyriaus mokiniai smėlyje piešė emocijas, pripažino, kad visi žmonės pyksta, džiaugiasi, liūdi, stebisi, bijo, viliasi… tai pat suprato, kad ir  kokia bebūtų emocija, ji gali ypatingai sukrėsti žmogaus sielą ir nesvarbu, ar ji gera, ar ji bloga.

Silvija dalinosi jautria gyvenimiška patirtimi ir pasirinko temą apie emocinį smurtą, patyčias ir depresiją. Ji papasakojo, kaip svarbu suvokti ir reaguoti į emocinio smurto išpuolius prieš save ir kitus, skambinti visais pagalbos varpais tol, kol į juos bus atsiliepta ir nepasiduoti. Tai pat buvo kalbama apie „savęs“ ir pagalbos „sau“ paieškas, kuomet užklumpa mintys apie pasitraukimą iš gyvenimo, akcentuojama, jog visi esame reikalingi.

Konferencijos pabaigoje visi buvo apdovanoti nominacijomis, kurių gavome net tris! Vilkaviškio skyrius buvo apdovanotas už kūrybiškiausią ir originaliausią pasirodymą, o Marijampolės skyriaus pranešimas pripažintas empatiškiausiu.

„Šioje konferencijoje išmokome pažinti save, išmokome TIKĖTI ir PASITIKĖTI, geriau pažinome jausmus. Džiaugiamės, kad pavyko iš širdies kalbėti širdžiai“ – sako Vilkaviškio skyriaus mokiniai: Redita, Milda, Mantas ir Gabrielė.

„Šiandien turėjau unikalią galimybę pasidalinti savo patirtimi. Daug emocijų, ašarų ir juoko, bet džiaugiuosi, kad man pavyko perlipti per save ir visus įtikinti, jog tai yra svarbu!“ – sako Marijampolės skyrių atstovavusi Silvija.

Return to top of page