Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie socialinį emocinį ugdymą ir teigiamą jo įtaką mokinių psichikos sveikatai. Socialinės emocinės kompetencijos – tai gebėjimai dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti svarbiausius vaidmenis šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje. Yra nustatyta, kad mokymuisi daro įtaką daugybė socialinių ir emocinių veiksnių. Emocinio intelekto sąvoka apima gebėjimą jausti, suprasti kitų žmonių jausmus, valdyti nuotaiką bei kontroliuoti impulsus, susidoroti su frustracija bei kasdienio gyvenimo reikalavimais. Socialinės emocinės kompetencijos – tai gebėjimai dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti svarbiausius vaidmenis šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje.

2021-11-15 d. Gimnazijos skyriaus APg20-1 grupės mokiniai ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Jolita Vičkačkienė išbandė įvairius mokymosi bei komunikacijos būdus, stiprinančius grupės tarpusavio santykius. Ši pamoka – viena iš tarptautinio projekto ,,ISWEB“ veiklų, kurios orientuotos, kad kuo mažiau mokinių ,,iškristų“ iš ugdymo proceso, nutrauktų mokymąsi mokykloje. Mokiniai noriai įsijungė į atminties lavinimo užduotis: dirbo grupėmis, piešdami vaizdą vienas kitam ant nugaros, ieškodami draugų, kurie turi panašių pomėgių, piešdami vaizdą, kuris buvo diktuojamas, kurdami koliažą apie šeimą ir draugystę.

Užbaigiant pamoką, mokytoja paprašė užpildyti vertinimo anketą, kurioje mokiniai rašė, kad tokioje pamokoje sustiprėjo grupės mokinių tarpusavio santykiai, artimiau vienas su kitu susipažino, išmoko dirbti komandoje. Apibendrindami mokiniai teigė, kad visi žmonės yra skirtingi, bet turi ir bendrų bruožų, apie tai yra prasminga kalbėtis. Anketose dominavo atsakymai, kad pamokose labiausiai trūksta darbo grupėse ir bendradarbiavimo užduočių. Socialinio ugdymo pamokos  mokiniams labai patiko, jos buvo efektyvios, leidžiančios labiau pažinti savo draugus.

/*54745756836*/