Skip links

Stebėjome tiesiogiai internetu transliuotą paskaitą

Stebėjome tiesiogiai internetu transliuotą paskaitą

Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka pakvietė bibliotekų lankytojus, mokinius tiesiogiai stebėti internetu transliuotą prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”.

Centro bendruomenė – visi skyriai – atsiliepė į kvietimą ir organizavo šios paskatos tiesioginės transliacijos stebėjimą iš Martyno Mažvydo bibliotekos. Žmogaus imuno deficito viruso (ŽIV) plitimas susijęs su žmonių tarpusavio santykiais, bendravimu. Šiuo aspektu visi esame suinteresuoti, kad ŽIV infekcija plistų kuo mažiau, o mokiniai vadovautųsi tik moksline informacija.

Gimnazijos skyriaus AMg16-1 ir PVg16-1 grupių mokiniai transliaciją stebėjo tiesiogiai, o gruodžio 1-ąją dieną MDg16-1 ir KDg16-1 grupių mokiniai žiūrėjo šios transliacijos įrašą. Prieš paskatą mokiniai išklausė biologijos mokytojų S. Dzimijonienės ir I. Ambrazevičienės bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistės I. Saldūnaitės. Jos supažindino su AIDS statistika Lietuvoje, ragino gyventi atsakingai ir saugiai, patarė į kokius momentus atkreipti dėmesį stebint paskaitą. Atidiems klausytojams renginio pabaigoje buvo įteiktos Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlės.

Vilkaviškio skyriuje vykdomo projekto „Ar žalingi įpročiai tavo draugai” koordinatorė Dalė Kygienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žydrūnė Čekanavičienė organizavo viktoriną ir teisingai į pateiktus klausimus atsakę mokiniai buvo apdovanoti Vilkaviškio visuomenės sveiktos biuro suvenyrais. Dalyviams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žydrūnė Čekanavičienė įteikė ULAC paruoštus lankstinukus „Pasitikrink dėl ŽIV” ir “Kodėl reikia pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų”.

Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokiniai išklausė paskaitos, o diskusijas šia tema pratęs per grupių valandėles.

Centro informacija

Return to top of page