Skip links

Sveikas ir laimingas

Sveikas ir laimingas

„Švęsk vasarą – saulės perpildytas dienas ir žvaigždėtas naktis“ (Goosebery Patch)

Birželis – vasaros mėnuo, kuris skaičiuoja paskutines mokslo metų dienas. Tad su virėjo mokymo programos (V16-2 gr.) mokiniais išsiruošėme į Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, kad apibendrintume per mokslo metus įgytas sveikatos stiprinimo žinias ir pasisemtume naujų praktinių žinių.

Dalyvavome programoje „Sveikas ir laimingas“, kurią vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Aušra Ralytė. Šios programos tikslas – suteikti dalyviams teorinių ir praktinių įgūdžių, padedančių ugdyti fizinę, socialinę ir dvasinę sveikatą.  Kad dar geriau susipažintume vieni su kitais žaidėme žaidimą „TAIP ir NE“, kai kada reikėjo rimtai pagalvoti, kurį atsakymą, pateiktą teste, pasirinkti. Specialistė pabrėžė, kad labai svarbu suvokti pasitikėjimo savimi, atsakomybės vertę, tarpusavio pasitikėjimo svarbą.

Ieškodami atsakymų į išsitrauktus klausimus, pagilinome žinias apie sveiką mitybą, jos reikšmę sveikatai. Supratome, kad mankštintis gali būti ypač linksma ir smagu, kai į pagalbą ateina draugai. Lavinome valią, dėmesį ir koncentraciją žaisdami žaidimus. Vystydami kūrybiškumą piešėme atviruką ir rašėme linkėjimus artimam žmogui ar nepažįstamajam, kurį norėjome pradžiuginti.

Programos „Sveikas ir laimingas“ dalyviai dėkojo Aušrelei už  suteiktas žinias, nuoširdų bendravimą, išreiškė norą ir ateityje dalyvauti visuomenės sveikatos biuro užsiėmimuose.

Atsisveikindama su grupe Aušra padovanojo  tušinukus, palinkėjo rašyti vasaros įspūdžius, kad susitikę rudenį galėtų jais pasidalinti. Tad saugios ir sveikos vasaros.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė

Return to top of page