Skip links

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą

2018 m. Lietuvos mokyklos mini sveikatą stiprinančios mokyklos veiklos 25-metį. Šiam sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui Lietuvoje priklauso 430 šalies mokyklų. Minėdamas savo veiklos jubiliejų Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius visas mokyklas pakvietė į nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Gegužės 3 dieną ši banga atsirito į Vilkaviškį – ją pasitiko Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narių Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos, „Aušros“ gimnazijos ir Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus bendruomenės.

Sveikatą stiprinančių mokyklų geroji patirtis neturi likti tik konkrečioje mokykloje – šią idėją puoselėjančios mokyklos siekia skatinti ir kitas mokyklas jungtis bei suteikti vienos kitoms įkvėpimo naujiems darbams, todėl į renginį buvo pakviesti kaimyninių ugdymo įstaigų bendruomenės  – vaikų lopšelio–darželio „Buratinas“ bei Vilkaviškio pradinės mokyklos.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokytoja Jūratė Aušrotienė paaiškino šventės koncepciją ir kaip bus vykdomos rungtynės, šventės dalyvius smagiai bendrai mankštai, skirtai pasiruošti prieš bėgimo rungtis, pakvietė šokių kolektyvo FRESKO merginos (vadovė Eglė Kaminskienė).

Estafečių dalyviai buvo suskirstyti į 3 komandas – geltoną, žalią ir raudoną, kurias sudarė visų dalyvaujančių švietimo įstaigų atstovai – prasidėjo bėgimo rungtys. Iš pradžių bėgo darželinukai, vėliau pradinukai, juos sekė Vilkaviškio Salomėjos Nėries pradinės mokyklos mokiniai, tada Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus atstovai, gimnazistai, na ir paskutiniai bėgo mokinių tėveliai ir mokytojai. Beveik visuose sportiniuose žaidimuose yra rungtyniaujama, tačiau šį kartą rungtyniauti komandoms buvo smagi pramoga, o ne kova. Susirinkusieji kalbėjo, kad sportuoti jiems buvo labai smagu, o gera sveikata – tai ir geros mintys bei nuotaika.

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras padėkos raštais apdovanojo visas dalyvavusias bendruomenes. Aktyviausiai į sveikatą stiprinančių mokyklų veiklą įsijungusiems ugdymo įstaigų darbuotojams buvo įtekti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės – Vilkaviškio skyriaus visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Žydrūnei Čekanavičienei ir mokytojoms Dalei Kygienei bei Astai Kalasauskienei.

„Sveikatingumo banga per Lietuvą“ dalyviai buvo pavaišinti obuoliais – sveikatos, meilės, išminties, darnos simboliais, UAB „Gelsva“ atgaivino „Žalios girios“ vandeniu, saldžius prizus kiekvienos ugdymo įstaigos dalyviams ir sirgaliams dovanojo „Art Glacio“.

Vilkaviškio skyriaus informacija

Return to top of page