Skip links

Sveikata – tai dovana

Sveikata – tai dovana

Balandžio 11 dieną Marijampolės profesinio rengimo centras  sukvietė Marijampolės, Šakių ir Vilkaviškio visuomenės sveikatos biurų specialistes su savo skyrių  komandomis, taip pat Sūduvos gimnazijos ir Senjorų komandą „Aš – už sveiką LIETUVĄ“,  į tradiciniu jau tapusį renginį-viktoriną, skirtą Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.

Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema „Sveikata visiems“. Taip pat šiais metais Lietuvos sveikatą stiprinančios mokyklos mini veiklos 25–metį, todėl prisijungėme prie nacionalinio renginio „ Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“. Kadangi 2008 m. buvo priimtas sprendimas Marijampolės profesinio rengimo centrą pripažinti sveikatą stiprinančia mokykla,  taigi šiemet ji švenčia 10–metį. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Centro skyriuose dažnai susitinka su mokiniais per grupių valandėles, juos moko ir skatina gyventi sveikai, stiprina mokinių nuostatas apie sveikatos išsaugojimą ir puoselėjimą,  vadovaudamosios šūkiu: „Praradai turtą-nieko nepraradai, praradai laiką, daug praradai, praradai sveikatą- viską praradai“ . Tad ir viktorina  buvo skirta šių vertybių stiprinimui, kūrybiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo puoselėjimui, dalinimosi gerąja patirtimi,  džiaugsmu, gera nuotaika.  Viktorinos veiklos buvo organizuojamos sporto salėje, komandos susipažino, apšilo žaisdamos, vėliau  pristatė namų darbą –  įvairius mankštos pratimus,  nes judėjimas – geriausias vaistas. Mokiniai susitiko su  Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Aušra Ralyte. Ji viktorinos dalyviams vedė susikaupimo ir atsipalaidavimo žaidimus: „Lentą“, „Upė – krantas“, „Laimės paslaptis“. Per šiuos ir kitus aktyvius žaidimus komandos demonstravo savo ištvermę ir fizinį pasirengimą.  Komandų  laukė ir kūrybinis darbais „Lėktuvas“, o žinios apie sveikatą buvo patikrintos testu. Susumavus rezultatus nugalėjo Vilkaviškio skyriaus komanda (A. Šimoliūnas, E. Okunis, A. Okunis, R. Stasiukynas, M. Pečiulis), tačiau labiausiai  visus suvienijo bendravimas – nugalėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti Centro direktoriaus padėkos raštais ir Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais.

Dėkojame renginio sumanytojai Marijampolės visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Irenai Saldūnaitei už geras emocijas ir nuoširdumą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Žydrūnė Čekanavičienė

Return to top of page