Skip links

“Sveikata – tai dovana” 2017 m.

“Sveikata – tai dovana” 2017 m.

Taip pavadinta viktorina į Centrą sukvietė visų skyrių pirmakursių komandas. Viktorina buvo skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema „Depresija“, ji – dažnos lėtinės infekcijos palydovė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai Centro skyriuose dažnai susitinka su mokiniais per grupių valandėles, juos moko ir skatina gyventi sveikai, stiprina mokinių nuostatas apie sveikatos išsaugojimą ir puoselėjimą. Tad viktorina ir buvo skirta šių vertybių stiprinimui, kūrybiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo puoselėjimui, dalinimosi gerąja patirtimi džiaugsmui.

Pranešimą „Kaip padidinti savivertę?“ susirinkusiems perskaitė psichologė Edita Sabaliauskienė.  Toliau į viktoriną įsijungė ir komandos. Komandų dalyviai turėjo atlikti aktyvų ir sportišką namų darbą: reikėjo nusifotografuoti su kuo daugiau žmonių, stovinčių ant vienos kojos. Komandos šmaikščiai pristatė savo nuotraukas, o geriausiai namų darbai buvo įvertinti tų komandų, kurios sugebėjo sukviesti kuo daugiau  žmonių fotosesijai.

Vėliau viktorinos veiklos buvo organizuojamos sporto salėje, nes judėjimas – geriausias vaistas nuo depresijos. Mokiniai susitiko su mūsų Centro bičiule ir dažna viešnia – Marijampolės visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Aušra Ralyte. Ji viktorinos dalyviams vedė susikaupimo ir atsipalaidavimo žaidimus: „Lentą“, „Upė – krantas“. Per šiuos ir kitus aktyvius žaidimus komandos demonstravo savo ištvermę ir fizinį pasirengimą.  Komandų  laukė ir kūrybiniai darbai, o žinios apie depresiją buvo patikrintos testu.

Susumavus rezultatus paaiškėjo viktorinos nugalėtojai. Jais tapo Kudirkos Naumiesčio skyriaus komanda. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais.

Virginija Žukauskienė, sektoriaus vadovė

Return to top of page