Skip links

Tarptautinis projektas „Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“)

Tarptautinis projektas „Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“)

Marijampolės profesinio rengimo centro Gimnazijos skyriaus  šeši APg18-1 (apdailininko (statybininko) mokymo programos III gimnazijos klasės mokiniai: Armandas Antanavičius, Irmantas Barauskas, Aivaras Bendaravičius, Rytis Nešukaitis, Liutauras Žebrauskas dalyvavo anglų kalbos tarptautiniame internetiniame projekte “Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“), o  Erikas Flėderis, tos pačios grupės mokinys, parengė nuostabią istorijos iliustraciją.

Šio projekto tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis bei plėtoti IKT naudojimą. Į projekto darbą įsijungė 44 mokymosi institucijos ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Turkijos. Darbo grupė, susidaryta iš 4 mokinių komandų, turėjo sukurti vieną pasakojimą. Skirtingų mokyklų mokiniai turėjo parašyti kuriamos istorijos dalį, ją iliustruoti, po to siųsti koordinuojančiai mokyklai. Mūsų komanda kūrė istorijos pradžią, tęsinį kūrė Kaišiadorių rajono Kruonio gimnazija, pasakojimo tęsinį rengė Klaipėdos Eduardo Balsio meno gimnazija, o pabaigą –  Tauragės profesinio rengimo centras.

Projektinius susitikimus pradėjome lapkričio mėnesį. Susirinkusi motyvuota ir iniciatyvi komanda pirmiausiai susipažino su užduotimi, diskutavo, juokavo apie ką  būtų galima pradėti rašyti. Anglų kalbos mokytoja Jolita Vičkačkienė buvo atsakinga už veiklos koordinavimą ir teksto redagavimą. Savo darbus nusiuntėme projektą iniciavusiai Tauragės Žalgirių gimnazijai. Sausį susirinkusi komanda skaitė įdomiai išplėtotą mūsų pasakojimo tęsinį, o vasarį mus pribloškė netikėta istorijos pabaiga. Kovas ir balandis buvo skirti knygos redagavimui ir patalpinimui internetinėje erdvėje. Birželio mėnesį yra išleista mokinių bendrai sukurta knyga – galutinis projekto produktas. Iliustruotą knygą galima rasti, paspaudus šią nuorodą: https://view.joomag.com/2019-lets-create-a-book/0630243001552566062?preview (Mūsų komandos pasakojimas vadinasi „Painful Dreams“, psl. 128.)

Dalyvavimas kūrybinėje veikloje padeda tobulinti ne tik dalykines žinias, moko dirbti komandoje, bendradarbiauti, bet tai ir puiki proga geriau pažinti vienas kitą, įdomiai leisti laiką mokykloje. Kiekvienam projekto dalyviui buvo įteiktas pažymėjimas, liudijantis apie įvykusias veiklas.

Jolita Vičkačkienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

Return to top of page