Skip links

Tarptautinis projektas „Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“)

Tarptautinis projektas „Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“)

Marijampolės profesinio rengimo centro Gimnazijos skyriaus  šeši III gimnazijos klasės mokiniai: Astrauskis Aurelijus, KDg17-1 gr., Kaušiūtė Dainora, PVg17-1 gr., Skrinskaitė Liveta, PVg17-1 gr., Štelkys Ernestas, Vg17-1 gr., Zuikis Dovydas, Vg17-1 gr., Žibūda Žilvinas, Vg17-1 gr. dalyvavo anglų kalbos tarptautiniame internetiniame projekte “Let‘s Create a Story“ („Sukurkime istoriją“) o kirpėjų grupės mokinė Kanapickaitė Aistė parengė nuostabią istorijos iliustraciją.

Šio projekto tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis bei plėtoti IKT naudojimą. Į projekto darbą įsijungė 36 mokymosi institucijos ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Čekijos bei Lenkijos. Darbo grupė, susidaryta iš 4 mokinių komandų, turėjo sukurti vieną pasakojimą. Skirtingų mokyklų mokiniai turėjo parašyti kuriamos istorijos dalį, ją iliustruoti, po to siųsti koordinuojančiai mokyklai. Mūsų kuriamos istorijos pradžią rašė Joniškio „Aušros“ gimnazijos komanda, tęsinį kūrėme mes, pasakojimo tęsinį rengė Plungės rajono Platelių gimnazija, o pabaigą –  Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija, Šilalės rajonas.

Projektinius susitikimus pradėjome gruodžio mėnesį. Susirinkusi motyvuota ir iniciatyvi komanda pirmiausiai susipažino su užduotimi, skaitė pradžią, ją analizavo, tada diskutavo, ką toliau būtų galima rašyti tęsinyje. Ernestas užrašė draugų siūlymus, Žilvinas su Dovydu sugalvojo daugiausiai pasakojimo variacijų, Aurelijus tobulino sakinių struktūrą, Liveta taisė klaidas ir spausdino tekstą, o Dainora ir Aistė iliustravo mūsų istoriją (nupiešė 2 piešinius).  Anglų kalbos mokytojos Jolita Vičkačkienė buvo atsakinga už veiklos koordinavimą ir teksto redagavimą. Savo darbus nusiuntėme projektą iniciavusiai Tauragės Žalgirių gimnazijai. Sausį susirinkusi komanda skaitė įdomiai išplėtotą mūsų pasakojimo tęsinį, o vasarį mus pribloškė netikėta istorijos pabaiga. Kovas ir balandis buvo skirti knygos redagavimui ir patalpinimui internetinėje erdvėje. Birželio mėnesį yra išleista mokinių bendrai sukurta knyga – galutinis projekto produktas. Iliustruotą knygą galima rasti, paspaudus šią nuorodą: https://view.joomag.com/lets-c reate-a-book/08014870015156945 76?preview (Mūsų komandos pasakojimas vadinasi „Haunted Museum“.)

Dalyvavimas kūrybinėje veikloje padeda tobulinti ne tik dalykines žinias, moko dirbti komandoje, bendradarbiauti, bet tai ir puiki proga geriau pažinti vienas kitą, įdomiai leisti laiką mokykloje. Kiekvienam projekto dalyviui buvo įteiktas pažymėjimas, liudijantis apie įvykusias veiklas.

Return to top of page